Вибір рубрики

Томатна міль на городі та у теплиці

29.07.2025

У селі Шевченкове, що на Миколаївщині, оголосили карантин — там виявили дуже небезпечного шкідника для врожаю, а саме південноамериканську томатну міль. Її помітили під час звичайної перевірки завдяки феромонним пасткам.

Ця маленька комаха — справжнє лихо для томатів і всіх пасльонових (тобто помідорів, баклажанів тощо). Гусениці мілі не перебірливі — можуть їсти листя, стебла, зелені плоди й нищити рослини на будь-якій стадії росту.

🔹 Вони прогризають листя, стебла й плоди, утворюючи в них “міни” та ходи. Через це рослини гниють, урожай псується, а помідори вже не виглядають апетитно.

🔹 Найстрашніше — втрати можуть сягати до 100% врожаю, і все це як у теплицях, так і на відкритих городах.

🔹 До того ж, ця міль розмножується дуже швидко — за рік може з’явитися аж до 12 поколінь!

Будьмо уважними й бережімо наші городи.

Схожі новини:

13.01.2026

Дозволи на вилов риби

Гарна новина для підприємців рибної галузі. Вже 19 січня в системі Прозорро.Продажі стартують аукціони з...

Детальніше

12.01.2026

Робот для діагностики хвороб

У Podillia Greenhouse Cluster стартує цікавий експеримент — тут вирішили поєднати сучасні цифрові технології з...

Детальніше

11.01.2026

Родинна пасіка Безпалих

Родина Безпалих уже понад 30 років із душею займається бджільництвом у селі Новгородське, неподалік залізничної...

Детальніше