- Бджолярство
- Гриби, лікарські рослини
- Земля, нерухомість
-
Обладнання
- Системи опалення та вентиляції (83)
- Садово-городній інвентар (0)
- Обладнання та матеріали для пакування (1)
- Обладнання для харчової та переробної промисловості (0)
- Обладнання для теплиць та парників (0)
- Обладнання для тваринництва (0)
- Обладнання для рослинництва (1)
- Обладнання для рибництва (0)
- Обладнання для птахівництва (0)
- Обладнання для бджолярства (0)
- Вагове обладнання (24)
- Освіта
- Послуги
- Працевлаштування
- Птахівництво
- Рибництво, морепродукти
- Рослинництво
- Тваринництво
-
Техніка
- Транспортна та навантажувальна техніка (0)
- Трактори (0)
- Спецтехніка (0)
- Сіялки (4)
- Пально-мастильні матеріали (25)
- Машини для очистки зерна (0)
- Машини для культивації та збору овочів (0)
- Машини для заготівлі кормів (0)
- Машини для внесення добрив та СЗР (0)
- Комбайни (0)
- Інше (2)
- Запчастини (0)
- Жниварки (2)
- Дощувальні машини (0)
- Ґрунтообробна техніка (0)
Власна лінія заморожування ягід

Ірина Барзо, співвласниця фермерського господарства «Ягідна сторона життя», завдяки гранту від міжнародної компанії Corteva Agriscience відкрила сучасну лінію з виробництва заморожених ягід та фруктів.
Історія Ірини почалася ще наприкінці 2022 року, коли вона заснувала господарство на орендованих 12 гектарах. Головною культурою тут стала суниця садова, але поруч ростуть і ожина, малина, смородина, порічки, жимолость, аґрус і навіть лохина. Для балансу у сівозміні господарство вирощує ще й овочі та зернові.
Щороку Ірина збирає 50–60 тонн ягід і близько 12 тонн овочів. Більшість врожаю продає напряму — за онлайн-замовленнями постійним покупцям. Але ягоди — продукт ніжний і швидкопсувний, тож давно визріла ідея створити власну переробку.
Саме участь у програмі TalentA-2024-2025 допомогла реалізувати цю мрію: грант пішов на купівлю обладнання для заморожування. Тепер улюблені ягоди й овочі з «Ягідної сторони життя» можна буде купити не лише влітку, а й узимку.
За планами, новий напрям принесе господарству близько 1,2 млн грн річного доходу. А головне — покупці зможуть насолоджуватися смаком літа цілий рік.
За матеріалами Agronews
Схожі новини:
01.09.2025
Обліпиха на фермах України
У «Ягодах Волині» вирішили зробити ставку на обліпиху. Господарство планує збільшити площі під цією культурою...
Детальніше31.08.2025
Лохина доступна кожному
Сезон лохини в Україні добігає кінця, і навіть дощі серпня не зіпсували враження від врожаю....
Детальніше30.08.2025
Зміни у кліматі України
Сучасний світ переживає серйозні кліматичні зміни, і Україна не є винятком. За останнє століття середня...
Детальніше