Вибір рубрики

Поле чекає на бавовник

05.04.2024

На Одещині вирішили спробувати вирощувати бавовник. Так, саме той, з якого виробляють улюблені джинси та футболки. Історія розпочалася з семінару в Одеському державному аграрному університеті, де експерти сказали, що у Бессарабії зараз ідеальні умови для цієї культури. І це не просто так, адже з бавовники можна виготовляти порох, а це важливо для оборонного сектору. Треба всього лише 30 тисяч гектарів для того, щоб задовольнити потреби в бавовняній целюлозі.

І ще казали, що якщо висадити бавовник на зрошуваних полях, то площа потрібна буде вдвічі менша. Та ще й без поливу можна обійтися! Закони треба трохи підправити, щоб можна було захистити права власників насіння і розібратися з реєстрацією сортів.

Якщо все вийде і законодавство встигнуть оновити, то вже в кінці квітня чи на початку травня почнуть сіяти, і можливо вже цього року буде перший врожай бавовнику. А ще планують збудувати завод з виробництва сирцю, куди інвестують від 30 до 50 мільйонів доларів. На старті вироблятимуть 1,5 тисячі тонн сирцю на рік, а потім збільшать до 6 тисяч. Ось такі плани!

Схожі новини:

13.05.2026

Внесення гербіцидів по кукурудзі

У Групі компаній «Агрейн» триває важливий етап догляду за посівами кукурудзи — внесення ґрунтових гербіцидів....

Детальніше

12.05.2026

Домашнє добриво для помідорів

Смак помідорів залежить не лише від сорту, а й від того, чим підживити кущі одразу...

Детальніше

11.05.2026

Винна візитівка України

Закарпатська виноробня Chateau Chizay отримала престижну міжнародну відзнаку на премії Wine Travel Awards — перемогу...

Детальніше