Вибір рубрики

Зростання цін на ягоди

09.06.2024

Тарас Баштанник, президент Української плодоовочевої асоціації, прогнозує, що ціни на лохину та малину цього сезону зазнають зростання. Незважаючи на весняні заморозки, які вплинули на втрати урожаю лохини на рівні 10-15%, вплив на експорт буде незначним, а частка експорту, ймовірно, навіть збільшиться.

Ціни на лохину можуть зрости на 5-10% через інфляцію, а малина може подорожчати на 35-40% порівняно з минулим роком, де ціни були дуже низькими. Зараз точно прогнозувати складно, особливо через змінність ринкових умов і тактики інших виробників, які можуть впливати на ціни, наприклад, через оголошення про врожай.

Тарас Баштанник також зауважив, що кінцева роздрібна ціна на суницю садову висока через дорогу логістику, обмежену кількість водіїв, зростання цін на пальне та інші фактори, такі як мобілізація, що збільшує вартість ягід майже вдвічі. Це всі фактори, які сьогодні формують ринок свіжих ягід в Україні.

Схожі новини:

03.06.2025

Чи можливо збирати воду з повітря

Американські інженери випадково натрапили на справжній науковий скарб — новий тип наноматеріалу, який може «ловити»...

Детальніше

02.06.2025

Зрошувальна система України

В Україні вже створили 61 організацію водокористувачів, які об’єднали понад 150 аграріїв — найбільше таких...

Детальніше

01.06.2025

Чим підживлювати буряки

Хочете, щоб ваш бурячок був м’ясистим і солоденьким, як з бабусиного городу, а не як...

Детальніше