Вибір рубрики

Боротьба з бур’янами по – новому

03.08.2024

Бур’яни — справжній головний біль для сільського господарства, адже вони можуть знищити до 34% врожаю у всьому світі. Особливо від цього страждають овочеві культури, де втрата врожаю через бур’яни може коливатися від 45 до 95%.

Боротьба з бур’янами коштує чимало, і до того ж, в Європі щороку зменшується кількість дозволених хімічних засобів для цього. Тому постійно шукаються нові методи боротьби з бур’янами.

Саме тому група іспанських вчених (Марія Тереза Мас, Габріель Пардо, Хорхе Пуейо, Антоні MC Верду та Алісія Цірюеда) взялася за дослідження технології гідромульчування, пише портал MDPI.

Гідромульчування — це метод, який вже давно використовують у США та Канаді для боротьби з ерозією на схилах біля доріг. Він полягає у розпиленні рідкої суміші, що твердішає на поверхні ґрунту, утворюючи захисний шар. Суміш зазвичай містить органічні залишки, змішані з водою та зв’язуючими речовинами. Завдяки здатності зменшувати випаровування та схожість бур’янів, цей метод знайшов застосування в теплицях, розплідниках та парках.

Гідромульча є чудовим варіантом там, де недостатньо дозволених активних інгредієнтів для контролю бур’янів, а також у перші фази розвитку овочевих культур та для молодих саджанців. На багаторічних культурах мульчувальні матеріали мають забезпечувати певну клейкість, чого складно досягти, наприклад, за допомогою листя, яке легко розноситься вітром.

В умовах, коли важливо зменшити негативний вплив на довкілля, гідромульчування може стати ефективним та екологічним методом боротьби з бур’янами. Попередні випробування показали, що шар мульчі товщиною 2 см здатен запобігати появі однорічних бур’янів.

Проте, вплив гідромульчі на багаторічні бур’яни досі мало вивчений. Тому іспанські вчені протягом двох років у двох локаціях проводили досліди, тестуючи три варіанти гідромульчі з різним складом. Це були перероблена паперова маса, лігноцелюлозні залишки сільськогосподарських культур (пшенична солома, рисове лушпиння та використаний субстрат для вирощування грибів) та гіпс. Всі три варіанти значно вплинули на схожість бур’янів.

Результати були вражаючими: знизилася схожість насіння бур’янів, які або загинули, або увійшли у вторинний спокій, а ті, що все ж проросли, не змогли пройти через шар мульчі і також загинули.

Схожі новини:

26.12.2024

Унікальна креветкова ферма

На Кіровоградщині фермерка Тетяна Карпенко створила унікальну креветкову ферму, де вирощує найбільші у світі креветки....

Детальніше

25.12.2024

Зацікавлені українською картоплею

Французька насіннєва компанія зацікавилася сортами картоплі від ПрАТ НВО «Чернігівеліткартопля». Але через заборону постачання самих...

Детальніше

24.12.2024

Пільгові кредити для аграріїв

З грудня 2024 року українські банки видають пільгові кредити агрокомпаніям за програмою «5-7-9%» тільки за...

Детальніше