Вибір рубрики

Золото шафрану на Тернопільщині

01.11.2024

Родина Ясенчуків з села Ридодуби на Тернопільщині вирішила зайнятись незвичним для свого краю бізнесом: на своїх 15 сотках землі вони вирощують золотий шафран. Ще нещодавно тут росли картопля та зернові, але тепер на ділянці розцвітають фіолетові квіти, з яких збирають дорогоцінні тичинки.

Врожай збирають лише вранці, поки квітки закриті, а вже до третьої години ночі родина ретельно перебирає квіти, відокремлюючи тичинки і сушить їх. Віталій Ясенчук, голова сім’ї, зазначає, що холод осені не лякає шафран – це його природні умови. Цьогоріч цвітіння почалося шостого жовтня, хоча щороку все залежить від погоди: при холодній осені квіти розцвітають раніше.

Вирощувати шафран в Україні наважуються небагато фермерів, адже для отримання всього лише грама цієї дорогоцінної прянощі потрібно 300 квіток. В Україні цей грам коштує від 5 до 7 доларів. Віталій впевнений у своєму продукті: «Завжди знайду покупців, адже світовий ринок обмежується лише 300 тоннами щороку. Шафран може зберігатись століттями, з часом набираючи ще кращого аромату та якості. Навіть якщо я зараз не продам його, то мої правнуки зможуть зробити це».

Спочатку жителі села сміялися з родини: «Як там твої фіалки?», – казали вони, але тепер Віталій, зустрічаючи їх на ринку у Чорткові, з посмішкою згадує ці слова. І хоча його товар інколи сприймають скептично, доводиться показувати фото плантації, щоб переконати людей у справжності продукції.

«Шафран має цілющі властивості, його добре вживати для серцево-судинної системи, травлення, при діабеті та навіть для запобігання онкології», – розповідає Віталій. А коли у їхніх дітей болить горло, родина заварює чай із шафрану, адже вони знають: ця спеція – справжній дар природи.
За матеріалами і фотографія SEEDS

Схожі новини:

26.12.2024

Унікальна креветкова ферма

На Кіровоградщині фермерка Тетяна Карпенко створила унікальну креветкову ферму, де вирощує найбільші у світі креветки....

Детальніше

25.12.2024

Зацікавлені українською картоплею

Французька насіннєва компанія зацікавилася сортами картоплі від ПрАТ НВО «Чернігівеліткартопля». Але через заборону постачання самих...

Детальніше

24.12.2024

Пільгові кредити для аграріїв

З грудня 2024 року українські банки видають пільгові кредити агрокомпаніям за програмою «5-7-9%» тільки за...

Детальніше