Вибір рубрики

Нестандартний підхід до зрошення

14.12.2024

Сімейне фермерське господарство «Аделаїда» вирощує картоплю й знайшло нестандартний підхід до зрошення в умовах Житомирщини. На конференції OkAgro 2024 співвласник господарства Віктор Рибалко поділився, як їм вдалося створити унікальну систему зрошення.

«Ми зосередили зусилля на Житомирщині й зробили там зрошення з нуля. Для цього використовували локально накопичену воду – дощову, яку затримували й акумулювали в меліоративних каналах, перетворивши їх на резервуари. Це дуже нетиповий підхід для України та навіть світу», – розповів він.

Раніше господарство мало землі на Херсонщині, але довелося зосередитися на північному регіоні.

Віктор пояснив, що умови для зрошення на Півночі й Півдні України дуже різняться. Наприклад, на Півночі доводиться не лише зрошувати, але й відводити зайву вологу навесні. Крім того, неможливо заздалегідь чітко визначити площі, які потребують поливу.

«На Півночі ми застосовуємо мобільні системи, які можна використовувати на будь-яких землях, а не стаціонарні поливні машини, як на Півдні. Наразі ми концентруємося на картоплі, адже води у нас обмежено. Оцінюємо не гектари, а доступну кількість води», – зазначив фермер.

Для порівняння, на Півдні води вистачало, але обмеженою була інфраструктура, яка покривала лише певну площу. А на Півночі навпаки: можна поливати будь-де, але потрібно раціонально використовувати обмежені запаси води.

Фермери з «Аделаїди» не лише адаптувалися до складних умов, але й показали, що навіть в Україні можна створювати інноваційні системи зрошення.
За матеріалами AgroNews

Схожі новини:

27.12.2024

Аукціон квот на вилов риби

3 січня розпочнуться аукціони, на яких можна буде придбати квоти на вилов риби у 2025...

Детальніше

26.12.2024

Унікальна креветкова ферма

На Кіровоградщині фермерка Тетяна Карпенко створила унікальну креветкову ферму, де вирощує найбільші у світі креветки....

Детальніше

25.12.2024

Зацікавлені українською картоплею

Французька насіннєва компанія зацікавилася сортами картоплі від ПрАТ НВО «Чернігівеліткартопля». Але через заборону постачання самих...

Детальніше