Выбор рубрики

«Проглот» – перший харчовий енергетик для тварин.

04.08.2020

На маслоекстракційному заводі “Потоки” в Дніпрі був розроблений унікальний соняшниковий концентрат, який отримав назву “Проглот”. Цей винахід можна назвати перший харчовим енергетиком з соняшнику, так як він здатний істотно прискорити процес відгодовування багатьох сільськогосподарських тварин.

Чи може “Проглот” змінити світову індустрію тваринництва?

Голландський інститут Schothorst Feed Research провів власне дослідження українського концентрату “Проглот”. Були приготовлені раціони відгодівлі бройлерів з різним відсотком заміщення соєвого шроту на соняшниковий концентрат (33, 66 або 100%). Відзначається, що бройлери, які отримували стартовий раціон, в якому соєвий шрот був замінений на концентрат соняшнику, мали значно більшу масу.
А Бангкогський центр досліджень в тваринництві (BARS) встановив, що коефіцієнт засвоюваності білка соняшникового концентрату досягає рекордних 95,72%. Також на 95-98% організмом тварин засвоюються різні амінокислоти, які надходять з концентрату “Проглот”.
Для дослідження кормового концентрату завод проводив власний експеримент – і результати виявилися досить вражаючі.
Бройлери, в раціоні яких соєвий шрот був замінений на концентрат соняшнику, на 20% швидше набирали масу тіла в порівнянні з іншими бройлерами, яким не замінили соєвий шрот. При цьому якість м’яса залишилася на високому рівні.
Фахівці провели велику кількість тестів, які довели безпечність нового харчового енергетика. Адже, на відміну від сої, він не містить ГМО і антиживильних речовин, як соєвий шрот. Продукт має високий вміст білка – 48%, що дає можливість виключити з їжі тварин сою. Європейські країни планують найближчим часом відмовитися від сої, тому соняшниковий концентрат здатний стати не тільки якісною і безпечною, але і є вигідною альтернативою.
Дослідження показали, что при частковій або повній відмові від соєвіх продуктів, які замінюються на протеїновій соняшниковий концентрат «Проглот», спостерігається значне зменшення витрат на кормові компоненти, що знижує собівартість відгодівлі тварин. Тобто використання вітчизняного продукту набагато вигідніше, ніж експлуатація імпортної сої.
До унікального українського соняшникового концентрату вже проявили інтерес солідні світові виробники комбікормів. “Потоки” на даний момент зробили великі поставки до Польщі, Туреччини та Білорусі і продовжують налагоджувати зв’язки з замовниками з Греції, Казахстану, Узбекистану, Азербайджану.

Похожие статьи:

08.02.2021

Развитие коневодства на агропредприятии “Мир” в Беларуси.

ОАО “Агрокомбинат “Мир” – одно из немногих сельхозпредприятий в Беларуси, где сохранилось и развивается коневодство....

Подробнее

02.06.2020

Особенности перехода на зимнее кормление

Сезон года и погодные условия, как и продолжительность светового дня, осуществляют значительное влияние на физиологию...

Подробнее