Вибір рубрики

А бджоли де ??

16.04.2024

Садівники з деяких куточків України поділилися своїми спостереженнями про раптове зникнення бджіл зі своїх цвітучих садів, чого раніше не бувало. Здається, бджоли вирішили взяти паузу в Київській, Черкаській та Дніпропетровській областях, але в Полтавській та Запорізькій областях вони все ще активно трудяться.

Пасічники вважають, що бджолині сім’ї ще “прокидаються” після зими і ще не встигли зібрати повноцінну “команду”, тим більше, що весна цього року вирішила вразити нас несподіваним теплом, через що сади зацвіли набагато раніше, ніж зазвичай.

Є припущення, що через спекотну погоду нектар просто не виробляється у достатній кількості, тому бджоли не поспішають до садів. Експерти з Української плодоовочевої асоціації підтверджують, що різке потепління та швидкісне цвітіння можуть скоротити сезон цвітіння та плодоношення, вплинути на врожайність і зробити рослини більш чутливими до хвороб та шкідників.

Такі перепади температур впливають на екологічну рівновагу, зменшують біорізноманіття та вносять зміни у взаємодію між рослинами та полінізаторами. Це викликає зміни в агроекологічних системах, може змінити графік сільськогосподарських робіт і навіть плани збору врожаю. Схоже, нам усім потрібно адаптуватися до нових викликів, які приносить зміна клімату.

Схожі новини:

20.05.2024

Соняшниковий шрот у Китаї

У квітні цього року експорт соняшникового шроту з України стрибнув вгору, демонструючи майже 560 тисяч...

Детальніше

20.05.2024

Майбутнє українського агроекспорту

Що стосується майбутнього українського агроекспорту до ЄС, то тут важливу роль зіграють червневі вибори до...

Детальніше

20.05.2024

Тепличний досвід європейців

На Чернігівщині фермери вже не бояться травневих заморозків, бо мають нові теплиці! Це стало можливим...

Детальніше