Вибір рубрики

Біометан у великий світ

16.03.2024

В Україні бурлить ентузіазм з виробництва біометану, адже наші поля могли б подарувати аж 21,8 мільярди кубічних метрів цієї зеленої енергії на рік! Але щоб це стало реальністю, потрібен закон, що дасть зелене світло експорту. Законопроект №9456 вже на старті, і він обіцяє прирівняти біометан до природного газу в митних справах. Це радує виробників, але є побоювання, що під виглядом біометану можуть експортувати природний газ. Не біда, кажуть експерти, готуються додаткові правила для перевірки.

Так, з’являється нове слово в нашому еко-словнику — «добровільні схеми сертифікації», що дозволяють чітко вказати, що це саме біометан, а не щось інше. І ось уявіть собі, вже зараз є кілька заводів, які готові відправити свій біометан у великий світ, і якщо все піде як по маслу, їхня кількість та потужність тільки зростатиме.

Ми маємо купу амбітних проєктів, від Теофіпольської енергокомпанії, що на Хмельниччині, до VITAGRO на Чернігівщині, які мріють про великі справи на європейському ринку. Це не просто про бізнес, це про екологію, про майбутнє, де чиста енергія відіграє головну роль. І хто знає, може скоро біометан з України запалюватиме європейські вогнища сталості.

Схожі новини:

18.04.2024

Насувається похолодання

О, чи чули ви новину? Здається, Україну чекають кілька холодних ночей. За прогнозами синоптиків, у...

Детальніше

18.04.2024

Чарівна квітка на тарільці

О, ви знаєте, як виглядають ваші улюблені страви? А тепер уявіть, як би вони виглядали...

Детальніше

18.04.2024

Подарунки за покупки

Ukravit, відомий виробник засобів захисту рослин і мікродобрив, запускає круту Програму лояльності для аграріїв. Так,...

Детальніше