Вибір рубрики

Бждоли активно розвиваються

01.05.2024

Пасічники з Вінниччини поділилися своїм досвідом і запевнили, що рання весна цього року сприятливо вплинула на розвиток бджолиних сімей і не завадить збору меду. Віталій Цінченко з асоціації садівництва зазначив, що хоча рослини розквітли швидше за бджіл, допомогли інші запилювачі.
Олексій Пікалов, який доглядає 157 бджолиних сімей, розповів про вигоди теплої погоди та переживання через нестачу меду у вуликах у вересні, але завдяки ранньому цвітінню бджоли мали достатньо ресурсів для розвитку. За словами пасічника, вартість меду суттєво не зміниться. Середня оптова його ціна ― 40 грн/кг.В одному літрі ― 1,4 кг меду. Світовий ринок диктує свої умови. Є країни ― наші конкуренти. І від того, які в них будуть медозбори, обсяг меду, який буде попит, залежатиме і ціна ― пояснив Олексій Пікалов.
Наталія Сенчук підсумувала, що завдяки успішному перезимуванню та ранньому цвітінню бджоли активно розвиваються, і пасічники вже готують їх до переїзду в лісові масиви, де вони зможуть збирати нектар з акації.

Схожі новини:

20.05.2024

Соняшниковий шрот у Китаї

У квітні цього року експорт соняшникового шроту з України стрибнув вгору, демонструючи майже 560 тисяч...

Детальніше

20.05.2024

Майбутнє українського агроекспорту

Що стосується майбутнього українського агроекспорту до ЄС, то тут важливу роль зіграють червневі вибори до...

Детальніше

20.05.2024

Тепличний досвід європейців

На Чернігівщині фермери вже не бояться травневих заморозків, бо мають нові теплиці! Це стало можливим...

Детальніше