Вибір рубрики

Чарівні українські села

30.05.2024

Державне агентство розвитку туризму України подало до ООН Туризм — World Tourism Organization (UNWTO) документи п’яти чарівних українських сіл. Ці села мають шанс увійти до світового переліку «Кращі туристичні села» 2024 року. Серед них є і закарпатське село Кваси, яке уже здобуло друге місце у конкурсі «Неймовірні села України 2022».

За словами представників агентства, включення цих місць до міжнародного переліку не тільки залучить туристів з усього світу, а й відкриє двері до менторства та фінансової підтримки від міжнародних організацій, що сприятиме розвитку сільських територій.

Спеціальна комісія агентства вибрала п’ять найперспективніших сіл із дев’яти кандидатів. Так, в цьому престижному списку опинились Ворохта, відома своїми гірськолижними можливостями і вражаючим віадуком, Зелений Гай, який став прихистком для людей та тварин під час війни, та гірське селище-курорт Кваси з його цілющими джерелами та гуцульськими ремеслами.
В Україні є чимало чарівних куточків, які заслуговують світової уваги, і серед них — старовинне село Олика. Це місце не тільки занесено до списку історичних населених пунктів України, а й може похвалитися десятьма об’єктами історичної спадщини, включаючи величний середньовічний замок князів Радзивіллів.

Також є унікальне село Урич, де збереглася автентична бойківська культура у місцевих обрядах та архітектурі. Неподалік селища розташована знаменита середньовічна наскельна фортеця та митниця Тустань.

До речі, ООН Туризм започаткував ініціативу «Кращі туристичні села» у 2021 році, відзначаючи місця, які вирізняються своїм внеском у розвиток сільської місцевості, збереженням культурного різноманіття і ландшафтів. Хоча наразі серед визнаних сіл немає українських, села як Олика та Урич мають всі шанси заслужити світове визнання завдяки своїй унікальності та багатій історії.

Схожі новини:

24.06.2024

Сови знищують гризунів

У Японії, де фруктівництво є дуже прибутковою справою, фермери знаходять розумні шляхи боротьби з гризунами,...

Детальніше

24.06.2024

Жнива озимого ячменю розпочато раніше

Компанія «Контінентал Фармерз Груп» радісно повідомляє про старт збору врожаю озимих культур. Все почалося з...

Детальніше

24.06.2024

Яка вартість малини для заморозки

В Україні заморожувальники малини вже оголосили перші ціни на закупівлю цієї ягоди, хоча сезон оптових...

Детальніше