Вибір рубрики

Ціна на молоко в Україні

16.01.2024

Середньозважена ціна трьох ґатунків молока-сировини станом на 1 січня 2024 року склала 14,32 грн/кг без ПДВ, що на 8 копійок більше порівняно з груднем.

Про це говориться у повідомленні Асоціації виробників молока.

Середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку на початок року склала 14,70 грн/кг без ПДВ, що на 9 коп. більше, ніж місяць тому. Діапазон цін на цей ґатунок у господарствах варіюється від 14,00 до 15,20 грн/кг без ПДВ.

Середня ціна на молоко першого ґатунку склала 13,52 грн/кг без ПДВ (+5 коп). Мінімальна ціна в господарствах склала 13,00 грн/кг, максимальна — 14,28 грн/кг.

«Чинна закупівельна ціна відповідає балансу попиту і пропозиції сирого молока, який сформувався на внутрішньому ринку. Станом на тепер пропозиція молока-сировини в Україні знаходиться приблизно на одному рівні з потребами молокопереробних підприємств», — зазначив аналітик АВМ Георгій Кухалейшвілі.

Малоймовірно, що тимчасовий затишок на ринку після свят кардинально вплине на зміну цін. Крім того, зниження цін на молоко-сировину в Україні стримує підвищення виробничих витрат молочно-товарних ферм в умовах війни з росією. Зокрема, на собівартість виробництва молока впливає здорожчання паливно-мастильних матеріалів та електроенергії.

«Тому в 2024 році значне падіння цін на українське молоко-сировину малоймовірне, за винятком несподіваних форс-мажорних обставин чи непродуманих рішень, які можуть кардинально вплинути на зміну кон’юнктури ринку», — прогнозує експерт.

За матеріалами AgroPortal

Схожі новини:

18.06.2024

М’ясні породи корів

Ось що цікавого розповів Олександр Буднік про "Агрікор Холдинг" з ГК "Агрейн". У них є...

Детальніше

18.06.2024

Хімічні і біологічні способи захисту

Привіт! Ось що цікавого розповів Олександр Мороз, головний агроном підприємства "Терезине", на одному з аграрних...

Детальніше

18.06.2024

Експорт соняшникового шроту

За останні дев'ять місяців Україна відзначилася неймовірним експортом соняшникового шроту — майже 3,8 мільйони тонн,...

Детальніше