Вибір рубрики

Дози міндобрив для соняшника

28.12.2023

Дози міндобрив для соняшника на зрошуванні мають бути вищими за рекомендовані, розглянемо у чому причина такої різниці.

Переглянемо процес вирощування соняшника починаючи від стадії підготовки грунів. Передусім потрібно проведення якісного агрохімічного обстеження полів, де плануються наступні посіви агрокультури. Фосфорні добрива можна не вносити, якщо у 100 г грунтів міститеметься 3 мг і більше Р2 05.

На південних черноземах, при вмісті Р2 05 2 мг і менше, під основний обробіток грунту рекомендоване внесення фосфору становитиме Р90. Ця ж цифра для темно-каштанових грунтів збільшується до Р120.

Такі мікроелементи, як цинк, бор,залізо, марганець та інші позитивно впливає на потреби соняшника.Практика позакореневого живлення різними видами халетних добрив має значні позитивні результати на вржайність культури.

На наповненість зерен соняшника іще у фазі цвітіння впливає наявність бору у підживленні. Чутлива до боу рослина краще накопичує в листках хлорофіл та підсилює засвоєння азоту. Росте і розвивається краще, що призводить до збільшення врожаю.

Для ефективного і своєчасного підживлення соняшника, є потреба спланувати правильне підживлення у різних фазах розвитку рослин.

Отже, для зрошуваних посівів соняшника дози мінеральних добрив потрібно збільшити у 1,5 – 2 рази. Але це необхідно робити за умов передпосівного моніторингу стану грунтів.

Схожі новини:

29.04.2025

Вітамінна бомба невесні

Редиска — справжній скарб! У ній повно рослинної клітковини, ефірних олій, вітамінів групи B та...

Детальніше

28.04.2025

Незвичайні шоколадні цукерки

Надія Шушайло з Тернополя тішить ласунів незвичайними шоколадними цукерками з оригінальними начинками. Одна з її...

Детальніше

27.04.2025

Рай із тропічних фруктів

Уявіть собі – у самісінькому серці Вінниччини Альона Раку створила справжній рай із тропічних фруктів....

Детальніше