Вибір рубрики

Дизельне пальне для аграріїв

02.04.2024

В Україні весняна посівна в розпалі, і аграрії все більше потребують дизельного пального. Не дивно, що це одна з причин, чому пальне дорожчає, хоча це і не головний фактор. У OKKO Group кажуть, що зростання цін на дизель також пов’язане зі зменшенням обсягів нафти, які росія вивозить чи переробляє, і це тягне за собою підвищення цін до приблизно 87 доларів за барель. А ще є блокада кордонів України з боку Польщі, що збільшує витрати на логістику.

Але ще й падіння гривні до долара і євро накручує цінники на АЗС. Отже, за останній тиждень в Україні ціни на пальне, зокрема і на дизель, підскочили на 1,5-2 гривні за літр.

Ціни на дизельне пальне взагалі мають тенденцію до зростання: якщо у 2020 році літр коштував 23,92 грн, то у 2024-му вже 53,71 грн. І особливо ціни виросли після початку повномасштабного вторгнення росії, зростаючи на світових ринках та через ускладнення логістики.

Зростання цін може продовжитися і через заплановане збільшення акцизного збору на пальне, яке має відбуватися поетапно з другої половини 2024 до 2028 року. Це може підняти ціну на дизель на 10 гривень лише через акциз.

Проте в Європейській Бізнес Асоціації сподіваються, що зростання цін буде короткочасним і ціна знизиться після задоволення посівного попиту. А в OKKO Group запевняють, що дефіциту дизпалива не буде, адже ринкові гравці враховують потреби агросектору в своїх закупівлях. Так що, попри всі виклики, виглядає, що ситуація з дизпаливом залишається під контролем.

Схожі новини:

20.04.2024

Для любителів сала

Зараз розкажу про те, як речі маються із салом в Україні! Тетяна Попович з оптового...

Детальніше

20.04.2024

Мій улюблений шоколад

На Закарпатті є така крафтова шоколадна майстерня SoYKa chocolate, і вони випустили новинку, яка просто...

Детальніше

20.04.2024

Мед від крафтової виноробні

Під Києвом є така крафтова виноробня, яка не просто виробляє чудове вино, а й вирішила...

Детальніше