Вибір рубрики

Експорт молочної продукції

05.05.2024

Україна експортує найбільше молочної продукції до Польщі. У 2022 році 63% всього експорту молочних продуктів пішло саме туди, а минулого року цей показник становив 51%. Крім Польщі, значні обсяги експортуються на Балкани та в Румунію. У незначних обсягах готові молочні продукти також продаються до Німеччини та країн Балтії.

Директор “Інфагро” Василь Вінтоняк під час експертної дискусії “Зміни в молочній галузі за два роки війни” зазначив, що в 2022 році Європа стала основним партнером України у продажах молочної продукції. До війни постачання до ЄС були незначними. Найтісніші відносини склалися з Польщею, але ця країна більше експортує своєї продукції в Україну, ніж імпортує.

Варто зазначити, що у 2022 році на ЄС припало 43% всього молочного експорту України. Але минулого року ці обсяги зменшилися. Україна також активно торгує на ринках MENA та в Азії, а також розглядає можливості торгівлі з країнами пострадянського простору, як-от Молдова, Азербайджан, Казахстан та інші.

Схожі новини:

18.05.2024

NASA Harvest дозволяють бачити з космосу

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» разом з космічними агентами з NASA Harvest вирішили покращити аналітику...

Детальніше

18.05.2024

Євроінтеграція у молочній галузі

Хоча в Україні споживання молочних продуктів трохи зменшилося через різні причини, наші молочні фермери не...

Детальніше

18.05.2024

Смак українського хліба

Тарас Висоцький, виконувач обов'язків міністра агрополітики та продовольства України, поділився думкою на конференції "Хлібна індустрія...

Детальніше