Вибір рубрики

Експортний потенціал часнику

07.05.2024

Михайло Сорока, директор компанії «АГРОМОММ» із Дніпра, переконаний у високому експортному потенціалі українського часнику, але поки що українські фермери не надто активно його використовують. За його словами, Україна може стати стабільним виробником часнику, з оборотом галузі не менше 100 млн доларів на рік за наступні 5-10 років.

Він вважає, що вітчизняна часникова галузь потребує відродження, оскільки майже не залишилося промислових виробників, здатних постачати сотні тонн якісного продукту. Підприємства, які раніше працювали на півдні України, знищені війною. Інші виробники теж переживають не найкращі часи, а нові підприємства практично не створюються.

Сорока також зазначив, що в Україні складно знайти якісний посадковий матеріал у достатніх обсягах. Хоча є багато нових сортів, вони не завжди захищені на міжнародному рівні, і тому не можуть успішно конкурувати на глобальному ринку.

Загалом, Михайло вважає, що в галузі є великий потенціал, але фермерам варто активно адаптуватися до міжнародних стандартів, щоб не програвати конкуренцію на ринку ЄС. Він також підкреслює, що бізнес у цій галузі може стати привабливим як з фінансового, так і стратегічного погляду.

Схожі новини:

18.05.2024

NASA Harvest дозволяють бачити з космосу

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» разом з космічними агентами з NASA Harvest вирішили покращити аналітику...

Детальніше

18.05.2024

Євроінтеграція у молочній галузі

Хоча в Україні споживання молочних продуктів трохи зменшилося через різні причини, наші молочні фермери не...

Детальніше

18.05.2024

Смак українського хліба

Тарас Висоцький, виконувач обов'язків міністра агрополітики та продовольства України, поділився думкою на конференції "Хлібна індустрія...

Детальніше