Вибір рубрики

Фермерство і виробництво олії у жіночих руках

25.02.2024

Історія про фермерку Аліну Скрипник і її компанію “Сура Агро”. Аліна виграла грант в осінь 2023 року від програми TalentA, яку представляє міжнародна науково-дослідницька компанія Corteva Agriscience. І що вона зробила з цими грошима? Запустила виробництво соняшникової олії прямо на своєму подвір’ї.

І тепер уяви, вона вирішила, що олія буде не просто олія, а олія з місією. Пайовики її фірми та сім’ї, які потрапляють під визначення “вразливі категорії”, отримуватимуть її даром.

З сім’єю вона в цій фермерській справі з 2000 року, і зараз у них під керуванням близько 610 га землі. Більшість землі вони орендують у своїх односельців, вирощуючи там зернові та олійні культури. Але з початком війни з’явилися труднощі з продажем продукції, ціни впали, з продовольством в регіоні стало зовсім непросто.

І тут на сцену виходить ідея з виробництвом соняшникової олії. Без гранту від TalentA, звісно, зробити це було б важче. Тепер їхня олія вже є в магазинах Дніпра, і невдовзі Аліна планує запустити продажі онлайн і навіть зареєструвати власну торгову марку.

Програма TalentA від Corteva, яка вже чотири роки підряд допомагає жінкам-фермеркам в Україні розвивати свої господарства, робить громади сильнішими і людей – більш захищеними, особливо зараз, в умовах війни. Вони реально вірять в краще майбутнє і роблять круті проєкти для його досягнення.

Схожі новини:

20.04.2024

Для любителів сала

Зараз розкажу про те, як речі маються із салом в Україні! Тетяна Попович з оптового...

Детальніше

20.04.2024

Мій улюблений шоколад

На Закарпатті є така крафтова шоколадна майстерня SoYKa chocolate, і вони випустили новинку, яка просто...

Детальніше

20.04.2024

Мед від крафтової виноробні

Під Києвом є така крафтова виноробня, яка не просто виробляє чудове вино, а й вирішила...

Детальніше