Вибір рубрики

Готуються до збору черешні

14.05.2024

У господарстві “Енограй” на Херсонщині вже готуються до збору черешні, який стартує наприкінці травня. Агроном Віталій Крупа ділиться, що погодні коливання внесли свої корективи в розвиток сортів: ранні зацвіли краще, а ті, що пізніше — трохи постраждали. Він готується до того, що ціни можуть виявитися нижчими, ніж торік, але точно ще не знає, якими вони будуть.

На підприємстві немає проблем з доставкою черешні, вони мають власний транспорт, хоча і зустрічають високі ціни на логістику через безпекову ситуацію. Господарство планує продавати ягоду на внутрішньому ринку, співпрацюючи з мережами METRO, WineTime, а також з місцевими перекупниками.

Однак велика проблема цього сезону — це відсутність сезонних працівників. Люди виїздять з Херсонщини, бояться працювати через небезпеку. Тому, на жаль, немає можливості залучити робочі руки, як це було раніше.

Господарство зберегло 160 га із 400 га, що були до війни. Основні культури — персик, черешня, слива. Цієї осені тут висадили новий персиковий сад із сортами, привезеними з Іспанії.

Ще одна проблема — невстановлена сортувальна лінія через знищену будівлю, тож обладнання поки що на зберіганні. Але для зберігання ягід господарство має достатньо холодильників. Цього року планують зібрати не менше 200 тонн черешні, як і торік.

Так от, у “Енограй” вже готуються до сезону, але як завжди, все залежить від погоди і ситуації в країні.

Схожі новини:

18.05.2024

NASA Harvest дозволяють бачити з космосу

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» разом з космічними агентами з NASA Harvest вирішили покращити аналітику...

Детальніше

18.05.2024

Євроінтеграція у молочній галузі

Хоча в Україні споживання молочних продуктів трохи зменшилося через різні причини, наші молочні фермери не...

Детальніше

18.05.2024

Смак українського хліба

Тарас Висоцький, виконувач обов'язків міністра агрополітики та продовольства України, поділився думкою на конференції "Хлібна індустрія...

Детальніше