Вибір рубрики

Імбирний чай та пряники

07.05.2024

Ціни на імбир стрімко зросли, перетворивши його на справжню розкіш у всьому світі. Востаннє подорожчання спричинило безпрецедентний попит на цей колись екзотичний інгредієнт.

У Східній Європі імбир став центральним елементом культури чаю і набув популярності в кулінарії та випічці. Причиною такого стрибка стала погана врожайність у Китаї та Індії, призвівши до різкого скорочення запасів.

Це суттєво вплинуло на Китай, де імбир традиційно споживають, перетворивши його на розкішний продукт. Проте, у червні-липні нові врожаї з Бразилії та Перу можуть трохи стабілізувати ситуацію, хоч ціни і залишатимуться високими до початку китайського експорту.

Китай залишається лідером експорту імбиру, поставляючи до 500 тисяч тонн щороку. Індія та Таїланд торгують в п’ять разів менше. Перу, Нігерія, Бразилія та Непал також є значними гравцями.

Найбільшими імпортерами є США, Бангладеш, Пакистан, ОАЕ, Японія та Нідерланди (для реекспорту). Україна, імпортуючи близько півтори тисячі тонн із Бразилії, Китаю та Перу, посідає 50-те місце у світі.

Схожі новини:

18.05.2024

NASA Harvest дозволяють бачити з космосу

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» разом з космічними агентами з NASA Harvest вирішили покращити аналітику...

Детальніше

18.05.2024

Євроінтеграція у молочній галузі

Хоча в Україні споживання молочних продуктів трохи зменшилося через різні причини, наші молочні фермери не...

Детальніше

18.05.2024

Смак українського хліба

Тарас Висоцький, виконувач обов'язків міністра агрополітики та продовольства України, поділився думкою на конференції "Хлібна індустрія...

Детальніше