Вибір рубрики

Імбирний чай та пряники

07.05.2024

Ціни на імбир стрімко зросли, перетворивши його на справжню розкіш у всьому світі. Востаннє подорожчання спричинило безпрецедентний попит на цей колись екзотичний інгредієнт.

У Східній Європі імбир став центральним елементом культури чаю і набув популярності в кулінарії та випічці. Причиною такого стрибка стала погана врожайність у Китаї та Індії, призвівши до різкого скорочення запасів.

Це суттєво вплинуло на Китай, де імбир традиційно споживають, перетворивши його на розкішний продукт. Проте, у червні-липні нові врожаї з Бразилії та Перу можуть трохи стабілізувати ситуацію, хоч ціни і залишатимуться високими до початку китайського експорту.

Китай залишається лідером експорту імбиру, поставляючи до 500 тисяч тонн щороку. Індія та Таїланд торгують в п’ять разів менше. Перу, Нігерія, Бразилія та Непал також є значними гравцями.

Найбільшими імпортерами є США, Бангладеш, Пакистан, ОАЕ, Японія та Нідерланди (для реекспорту). Україна, імпортуючи близько півтори тисячі тонн із Бразилії, Китаю та Перу, посідає 50-те місце у світі.

Схожі новини:

02.12.2024

Нові гібриди кукурудзи

Компанія Bayer готує сюрприз для українських аграріїв — уже наступного року на ринок виходять нові...

Детальніше

01.12.2024

Впоралися з викликами посухи

Українські фермери впоралися з викликами посухи завдяки інноваційним рішенням від компанії Elicit Plant. Унікальні препарати...

Детальніше

30.11.2024

Смак Волинських пирогів

Волинь поповнила свій обласний перелік нематеріальної культурної спадщини ще шістьма унікальними елементами, серед яких —...

Детальніше