Вибір рубрики

Капуста замість пшениці та ріпаку

08.05.2024

Волинський фермер Микола Барабаш вирішив перейти на овочівництво через низькі ціни на зернові та труднощі з їх реалізацією. Цієї весни він посадив ранню капусту на полі, де раніше сіяв пшеницю та ріпак.

Його поле біля села Покащів Луцького району має площу чотири гектари. Микола сподівається компенсувати втрати від зернових, вирощуючи овочі. Він розповів, що зараз пшениця, кукурудза та соя нерентабельні: “Склади забиті, а ціни немає. Тому ми вирішили скоротити площі під зерновими та спробувати овочівництво. Можливо, знайдемо свою нішу”.

Щоб знизити витрати, Микола виростив розсаду ранньої капусти сам у теплицях — близько 170 тисяч саджанців. Він зазначив, що капуста потребує більше інвестицій, ніж зернові, адже насіння та засоби захисту коштують дорого.

За словами начальника відділу агропромислового розвитку Волині Олександра Книша, щорічно аграрії області засаджують до 13 тисяч гектарів овочевих культур, отримуючи близько 300 тисяч тонн врожаю. Він похвалив Миколу Барабаша за те, що той вирішив спробувати щось нове: “Люди, шукаючи інші культури, захищають себе від цінових коливань”.

Схожі новини:

24.05.2024

Особливі процедури перевірок

Хлібопекарська галузь в Україні активно рухається в напрямку відповідності до європейських стандартів, що є дуже...

Детальніше

24.05.2024

Сочевиця стає популярною

Сочевиця стає дедалі популярнішою на світових ринках! Завдяки великому врожаю в Канаді та зростанню споживання,...

Детальніше

24.05.2024

Виклики виробникам хліба

Українські хлібопекарі зіштовхуються з цілою низкою викликів, які впливають на виробництво хліба. Одна з головних...

Детальніше