Вибір рубрики

Картопля як базова їжа

09.06.2024

30 травня 2024 року вперше відзначали Міжнародний день картоплі. Так, саме ця скромна клубнева культура насичує раціон майже двох третин людей по всьому світу!

Організація Об’єднаних Націй поділилася, що до 2030 року очікується вражаюче зростання обсягів виробництва картоплі — аж на 112%! Зараз вона не лише смачний гарнір, а й важливий продукт щоденного харчування для багатьох. І знаєте що? Майже половина усієї світової картоплі використовується як базова їжа в домогосподарствах.

До слова, найбільший виробник картоплі – Китай, за ним йде Індія, а третє місце ділять між собою росія та Україна. Якщо говорити про виробництво картоплі на душу населення, то тут лідером є Білорусь.

А ще в світі існує понад п’ять тисяч сортів картоплі! Багато з них — екзотичні і ростуть тільки у своїй рідній Латинській Америці. Чудово, чи не так? Тепер, коли ви кусаєте черговий шматочок картопельки, знайте, що вона має довгу історію і велике значення для світу!

Схожі новини:

17.07.2026

Теплиця як подарунок

Солодка кукурудза стала для родини Ведмеденків із села Худяки на Черкащині не просто культурою, а...

Детальніше

16.07.2026

Площа посівів цукрових буряків

За даними асоціації «Укрцукор», цього року в Україні цукровими буряками засіяно близько 162 тис. гектарів....

Детальніше

15.07.2026

Ягідний бізнес на Полтавщині

Фермер Денис Баляшкін із Полтавщини разом зі своєю командою вже десять років займається ягідництвом і...

Детальніше