Вибір рубрики

Конкуренція на яблучному ринку

13.08.2024

У новому яблучному сезоні 2024/25 ціни на яблука залишаться високими. За даними EastFruit і Світової асоціації виробників яблук і груш, експортери якісних фруктів та яблучного концентрату знову вийдуть на передній план.

Так, у цьому сезоні важко буде всім, хто займається промисловими яблуками — ситуація залишиться дуже сприятливою для тих, хто має сировину. Ось така річ: виробництво яблук у 20 ключових країнах ЄС цього року впаде на 11% в порівнянні з уже низьким рівнем минулого року. Значить, виробники в Франції, Італії та Нідерландах зіткнуться з невеликими зниженнями врожаю, але основний удар приймуть на себе Бельгія, Румунія та Польща зі значно більшими втратами.

Для виробників з Молдови та України це означає менше конкуренції з польським яблуком у Європі і на Близькому Сході, а також додаткові можливості на ринку Румунії. Якщо вони забезпечать яблука експортної якості, то можуть реально виграти з цієї ситуації. Але є і складнощі, зокрема в Молдові та Україні очікується зниження врожаю через несприятливі погодні умови, як і в Сербії.

На світовому ринку яблучного концентрату також прогнозують недостатню пропозицію, що підтримує високі ціни на промислове яблуко. У Китаї та США також очікуються зміни виробництва. Так що сценарій для експортерів виглядає досить непогано, але все залежить від того, як вони скористаються цією можливістю!

Схожі новини:

07.12.2025

Зберігання овочів до весни

Щоб ваші овочі довго залишалися свіжими і не псувалися, важливо зупинити поширення грибків і бактерій....

Детальніше

06.12.2025

Підтримка крафтових фермерів

В Україні стартує масштабна ініціатива, яка має допомогти крафтовим фермерам заявити про себе на всю...

Детальніше

05.12.2025

Вишневий сад “Гаєнка”

Фермерське господарство «Гаєнка» у Волинській області висадило перші 50 гектарів вишневого саду — і це...

Детальніше