Вибір рубрики

Кооперація у плодоовочевиків

06.04.2024

Наша плодоовочева індустрія має все для успіху: закони на місці, міжнародні друзі готові допомогти, але все одно якось не клеїться з кооперацією. Тарас Баштанник, голова українських фруктовиків і овочевиків, поділився своїми думками на цю тему, каже, що проблема доволі складна і має кілька граней.

Він каже, що вже цілих 12 років у галузі, але з кооперацією так і не склалося. Закон є, гроші з-за кордону теж, але успішних прикладів — як на ліки. Він зауважує, що складніше всього об’єднати великих виробників, а якщо вони ще й фінансово незалежні, то й зовсім не бачать сенсу в кооперації.

Але, каже Тарас, не тільки розміри господарств грають роль. Виявляється, у нас ще й ментальна перешкода: хто буде головним, чия земля, чия ягода перша? І виходить, що кожен краще буде працювати на себе.

Хоча в Європі колись без кооперації нікуди було, у нас наразі інша картинка: ринок дозволяє і маленьким продавати самостійно. І, мабуть, поки що ми залишимося кожен на своєму, роздумує Баштанник. Може, колись щось і зміниться, але поки що, за його словами, ментальність нас не відпускає.

Схожі новини:

24.05.2024

Особливі процедури перевірок

Хлібопекарська галузь в Україні активно рухається в напрямку відповідності до європейських стандартів, що є дуже...

Детальніше

24.05.2024

Сочевиця стає популярною

Сочевиця стає дедалі популярнішою на світових ринках! Завдяки великому врожаю в Канаді та зростанню споживання,...

Детальніше

24.05.2024

Виклики виробникам хліба

Українські хлібопекарі зіштовхуються з цілою низкою викликів, які впливають на виробництво хліба. Одна з головних...

Детальніше