Вибір рубрики

Магія щеплення дерев

16.03.2024

Давайте поговоримо про магію садівництва, а саме – про щеплення плодових дерев. Це коли ми хитро приєднуємо частинку одного дерева до іншого, щоб виростити щось особливе. Наш товариш Віталій Ліневич з Житомира майстер у цьому ділі. Він уже років 15 застосовує свою фірмову методику і ділиться нею з усіма нами.

Віталій каже, що щеплення – це своєрідний фокус, який дозволяє нам виростити саме те, що ми хочемо. Він бере саджанці дикої черешні, посаджені восени, щоб вони прижилися. А потім весною, коли соки починають рухатися, але живці ще сплять, Віталій робить свою магію.

Перше правило – все інструменти мають бути стерильними, наче у хірурга. Віталій використовує окулірування, тобто прищеплює живець із трьома бруньками, щоб деревце гарно розгалужувалося. Робить надріз на підвої, а потім акуратно вставляє живець, щоб камбіальні шари зрослися.

А потім – трішки садового косплею. Наш живець одягається в спеціальний чохлик, який створює ідеальну вологість і захищає від висихання та замерзання. Віталій каже, що завдяки таким хитрощам ефективність щеплення стрибає вгору, і ми отримуємо здорові, красиві деревця, що дають смачні плоди.

Ось так з допомогою трохи науки, трохи мистецтва і багато терпіння можна створити чудовий сад своєї мрії!

Схожі новини:

20.04.2024

Для любителів сала

Зараз розкажу про те, як речі маються із салом в Україні! Тетяна Попович з оптового...

Детальніше

20.04.2024

Мій улюблений шоколад

На Закарпатті є така крафтова шоколадна майстерня SoYKa chocolate, і вони випустили новинку, яка просто...

Детальніше

20.04.2024

Мед від крафтової виноробні

Під Києвом є така крафтова виноробня, яка не просто виробляє чудове вино, а й вирішила...

Детальніше