Вибір рубрики

Найдорожчий складник борщового набору

20.01.2024

Станом на середину січня картопля залишається найдорожчим складником у борщовому наборі українців.

Ціни на картоплю на торгових майданчиках Львівської області у середині січня сягнули 19-22 грн/кг, говориться у повідомленні Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА у Facebook.

«Цього сезону ціни на картоплю на Львівщині й в Україні в цілому формуються під впливом двох важливих факторів. По-перше, внаслідок відносно низьких цін у попередні кілька сезонів комерційні виробники скоротили виробничі площі під картоплею на користь дорожчих позицій, таких як морква та капуста. По-друге, низькі ціни на картоплю спонукали населення не тільки до зменшення виробничих площ, а й до зменшення обсягів заготівлі картоплі на зиму. Відповідно, сьогодні пропозиція картоплі на ринку є помітно нижчою, а попит на початок року, навпаки, є нетипово високим порівняно з попередніми 3-4 роками. Це дозволяє цінам рости», — розповідає керівник департаменту Тетяна Гетьман.

За оперативними даними департаменту, в 2023 році промислове виробництво картоплі та виробничі площі скоротились вперше після впевненого зростання останні 5 років. Площі та урожай у населення також помітно зменшились порівняно з 2022 роком.

Водночас за обсягами виробництва Львівщина залишається одним із найбільших регіонів, які забезпечують картоплею цілу Україну. На теренах області збирають до 10% всього українського врожаю картоплі.

За матеріалами AgroPortal

Схожі новини:

26.02.2024

Лідер виробництва молока та сухого козеїну

О, ти чув про “Молокію”, що в Тернопільській області. Вони займають п’яте місце з виробництва...

Детальніше

26.02.2024

Малий і середній бізнес братимуть дешевше кредит

“Ощадбанк” та міська рада Вінниці вирішили продовжити свою співпрацю на 2024 рік. Вони вирішили допомагати...

Детальніше

25.02.2024

Гроші на теплицю отримали через заявку у “Дії”

З 2012 року ФГ “Волинський сад” займаються садівництвом, вирощуючи яблука і вишні, ну і взагалі...

Детальніше