Вибір рубрики

Найдорожчий складник борщового набору

20.01.2024

Станом на середину січня картопля залишається найдорожчим складником у борщовому наборі українців.

Ціни на картоплю на торгових майданчиках Львівської області у середині січня сягнули 19-22 грн/кг, говориться у повідомленні Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА у Facebook.

«Цього сезону ціни на картоплю на Львівщині й в Україні в цілому формуються під впливом двох важливих факторів. По-перше, внаслідок відносно низьких цін у попередні кілька сезонів комерційні виробники скоротили виробничі площі під картоплею на користь дорожчих позицій, таких як морква та капуста. По-друге, низькі ціни на картоплю спонукали населення не тільки до зменшення виробничих площ, а й до зменшення обсягів заготівлі картоплі на зиму. Відповідно, сьогодні пропозиція картоплі на ринку є помітно нижчою, а попит на початок року, навпаки, є нетипово високим порівняно з попередніми 3-4 роками. Це дозволяє цінам рости», — розповідає керівник департаменту Тетяна Гетьман.

За оперативними даними департаменту, в 2023 році промислове виробництво картоплі та виробничі площі скоротились вперше після впевненого зростання останні 5 років. Площі та урожай у населення також помітно зменшились порівняно з 2022 роком.

Водночас за обсягами виробництва Львівщина залишається одним із найбільших регіонів, які забезпечують картоплею цілу Україну. На теренах області збирають до 10% всього українського врожаю картоплі.

За матеріалами AgroPortal

Схожі новини:

25.07.2024

Можна збільшити врожай картоплі

У Сумській області можна зібрати три врожаї картоплі за один рік, і це доводить Владислав...

Детальніше

24.07.2024

Зміни клімату усе складніші для аграріїв

Українські фермери сильно відчувають на собі зміни клімату. Цього року неабияка спека змусила агровиробників задуматися...

Детальніше

23.07.2024

Кали ростуть на городі

Ви чули про город Василя Романчака з Підгайчиків, що на Тернопільщині? Це щось зовсім особливе!...

Детальніше