Вибір рубрики

Нестача води і екологія

12.05.2024

У Криму почали пересихати річки через нестачу опадів та інші фактори, розповів Євген Хлобистов, еколог Кримськотатарського ресурсного центру. В річці Малий Салгир спостерігається місячна норма, а в інших — лише до 54% від неї. Це призвело до того, що рівень води в річках різко знизився або вони пересихають.

“Це природний процес: у Криму зараз мало опадів, і ще воду забирають зі штучних водосховищ для щоденних потреб. Проблемою є також хаотична забудова навколо річок, яка знищує маленькі джерела, що живлять річки”, — пояснив Хлобистов.

Крім того, мілітаризація регіону, зростання населення та нераціональний розподіл води тільки погіршують ситуацію. У 2020 році в Криму пересохли багато малих і середніх річок, включаючи одну з найбільших — Бельбек.

Через ці фактори експерт прогнозує, що проблема з водою на півострові надалі лише загострюватиметься.

Схожі новини:

18.05.2024

NASA Harvest дозволяють бачити з космосу

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» разом з космічними агентами з NASA Harvest вирішили покращити аналітику...

Детальніше

18.05.2024

Євроінтеграція у молочній галузі

Хоча в Україні споживання молочних продуктів трохи зменшилося через різні причини, наші молочні фермери не...

Детальніше

18.05.2024

Смак українського хліба

Тарас Висоцький, виконувач обов'язків міністра агрополітики та продовольства України, поділився думкою на конференції "Хлібна індустрія...

Детальніше