Вибір рубрики

Нове покоління лісів

12.03.2024

Цього року у лісових господарствах України розгортається справжній зелений бум! Окрім звичайного оновлення лісів, їхня місія набуває ще більш масштабних і майбутньоорієнтованих обрисів. Заплановано створити аж 100 гектарів клонових насіннєвих плантацій. Уявіть собі поля, де будуть виростати дерева, які є справжніми генетичними чемпіонами!

Ці зелені оазиси планують закласти у Поліському лісовому офісі. Зараз там ведуться підготовчі роботи: лісівники збирають живці з уже існуючих клонових плантацій. Так, взявши за приклад Латвію і співпрацюючи з місцевими науковцями, вони планують дати старт новому поколінню лісів.

По завершенню збору живців розпочнуться роботи зі щеплення молодих деревцят, які до літа будуть рости під турботливим оком лісівників у теплицях. А восени їх висадять на постійне місце у відкритому ґрунті, де кожна плантація буде містити щонайменше 50 різних клонів.

Це лише початок великого зеленого проєкту, який продовжиться і в наступні роки. Лісівники сподіваються, що через 8-10 років зберуть перші плоди своєї праці з цих клонових плантацій, забезпечивши майбутні покоління високоякісним насінням для створення нових лісів.

Схожі новини:

20.04.2024

Для любителів сала

Зараз розкажу про те, як речі маються із салом в Україні! Тетяна Попович з оптового...

Детальніше

20.04.2024

Мій улюблений шоколад

На Закарпатті є така крафтова шоколадна майстерня SoYKa chocolate, і вони випустили новинку, яка просто...

Детальніше

20.04.2024

Мед від крафтової виноробні

Під Києвом є така крафтова виноробня, яка не просто виробляє чудове вино, а й вирішила...

Детальніше