Вибір рубрики

Нові можливості рису

18.02.2024

Південнокорейські вчені з Університету Йонсей зробили щось на зразок кулінарного чуда! Вони створили гібридний рис, який поєднує в собі… ну, рис і яловичину. Так, так, ви не помилилися – в лабораторіях вирощені зернятка рису, які містять у собі коров’ячі м’язові та жирові клітини.

Ця інновація має на меті забезпечити людство дешевшим і екологічно більш прийнятним джерелом білка, знижуючи при цьому вуглецевий відбиток, порівняно з традиційним виробництвом м’яса. Спочатку зернятка рису покривали рибним желатином, щоб створити “зчеплення” для м’ясних клітин. Далі, в кожне зернятко “поселили” стовбурові клітини м’язів і жиру корови, які потім пустили в ріст у спеціальних умовах.

Отже, тепер маємо зернятка рису, що в середині містять справжнє м’ясо, творячи ідеальне місце для росту та розвитку клітин, наче маленькі біологічні квартири з повноцінним “харчуванням”. Винахідники сподіваються, що такий підхід відкриє двері до нових можливостей у виробництві їжі, пропонуючи альтернативу традиційному м’ясу з куди меншим навантаженням на нашу планету.

Схожі новини:

21.07.2024

Чим освіжитися у спеку

А в Україні останнім часом просто пекло! З самого початку липня стовпчики термометрів нерідко б'ють...

Детальніше

20.07.2024

Компенсація за витрачені ресурси

У Вінницькій області три підприємства, що займаються вирощуванням овочів, баштанних культур і картоплі, отримають компенсацію...

Детальніше

19.07.2024

Рослини страждають від спеки

Україна останні три тижні потерпає від аномальної спеки, яка серйозно впливає на вирощування овочів та...

Детальніше