Вибір рубрики

Обрядовий хліб України

21.02.2024

У Дніпрі, в Музеї спротиву Голодомору, випекли не просто хліб, а цілу історію у форматі календаря на 2024 рік під назвою «Український хліб». Це розповідь про традиції української обрядової випічки, кожен місяць розкриває нові смаколики, які наші предки готували на честь різних свят.

Віра Аннусова, експертка зі спогадів старожилів, і Юлія Лисенко, художниця, намалювали цей календар, наче місток між поколіннями. Вони підкреслили не лише народні свята, але й додали туди важливі державні дати і свята, що відзначають наші Збройні сили.

Аннусова згадує, як у давнину хліб був не просто їжею, а справжнім ритуалом. Його пекли раз на тиждень, а вся підготовка до цього була справжньою магією. І не дивно, адже хліб для українців – це свято, пам’ять, історія.

У календарі також розказано про святковий хліб і обрядову випічку, як-от штрудлики на Петра Вериги чи драбинки на Вознесіння Господнє, кожен з яких має свою символіку та значення. Це не просто випічка, це частинка історії, закодована у рецептах і традиціях.

Такий календар – це не лише красивий аксесуар для дому, але й нагадування про те, як важливо пам’ятати та цінувати наші корені, традиції, і як через прості речі, як хліб, можна відчути зв’язок з поколіннями.

Схожі новини:

20.04.2024

Для любителів сала

Зараз розкажу про те, як речі маються із салом в Україні! Тетяна Попович з оптового...

Детальніше

20.04.2024

Мій улюблений шоколад

На Закарпатті є така крафтова шоколадна майстерня SoYKa chocolate, і вони випустили новинку, яка просто...

Детальніше

20.04.2024

Мед від крафтової виноробні

Під Києвом є така крафтова виноробня, яка не просто виробляє чудове вино, а й вирішила...

Детальніше