Вибір рубрики

Олія від фермерів із Рівненщини

04.02.2024

Фермери з Рівненщини, які з 2007 року займалися вирощуванням зернових, технічних та олійних культур і продавали весь урожай оптом великим компаніям. Під час пандемії вони зрозуміли, що потрібно щось міняти і додавати вартість до своєї продукції, а не просто продавати сировину.

Мирослава Галуза, одна з фермерів, вирішила, що вони могли б зайнятися виробництвом олії. Ідея прийшла до неї, коли вона проходила курси масажу і використовувала олію, що надихнуло її подумати про її використання не лише у їжі, а й у косметології.

Так, минулого року вони з приятелькою придбали маленький прес для віджиму олії з різних культур, як-от виноград, кунжут, льон, гірчиця, амарант та соняшник. А ще вони почали експериментувати з макухою – це відходи від віджиму, які виявились чудовим додатком до хліба, випічки та навіть піци.

Мирослава не зупинилася на досягнутому. За допомогою експертів з Центру «Врожай Перемоги» вона подала заявку на участь у гранті і отримала позитивну відповідь навіть після подання в останні дні. Тепер вони планують купити олійницю для холодного віджиму та очищення олії.

Але на цьому їхні плани не закінчуються – вони вже думають про новий проєкт, який стосується переробки відходів кукурудзи на паливні брикети.

Схожі новини:

18.06.2024

М’ясні породи корів

Ось що цікавого розповів Олександр Буднік про "Агрікор Холдинг" з ГК "Агрейн". У них є...

Детальніше

18.06.2024

Хімічні і біологічні способи захисту

Привіт! Ось що цікавого розповів Олександр Мороз, головний агроном підприємства "Терезине", на одному з аграрних...

Детальніше

18.06.2024

Експорт соняшникового шроту

За останні дев'ять місяців Україна відзначилася неймовірним експортом соняшникового шроту — майже 3,8 мільйони тонн,...

Детальніше