Вибір рубрики

Олія від фермерів із Рівненщини

04.02.2024

Фермери з Рівненщини, які з 2007 року займалися вирощуванням зернових, технічних та олійних культур і продавали весь урожай оптом великим компаніям. Під час пандемії вони зрозуміли, що потрібно щось міняти і додавати вартість до своєї продукції, а не просто продавати сировину.

Мирослава Галуза, одна з фермерів, вирішила, що вони могли б зайнятися виробництвом олії. Ідея прийшла до неї, коли вона проходила курси масажу і використовувала олію, що надихнуло її подумати про її використання не лише у їжі, а й у косметології.

Так, минулого року вони з приятелькою придбали маленький прес для віджиму олії з різних культур, як-от виноград, кунжут, льон, гірчиця, амарант та соняшник. А ще вони почали експериментувати з макухою – це відходи від віджиму, які виявились чудовим додатком до хліба, випічки та навіть піци.

Мирослава не зупинилася на досягнутому. За допомогою експертів з Центру «Врожай Перемоги» вона подала заявку на участь у гранті і отримала позитивну відповідь навіть після подання в останні дні. Тепер вони планують купити олійницю для холодного віджиму та очищення олії.

Але на цьому їхні плани не закінчуються – вони вже думають про новий проєкт, який стосується переробки відходів кукурудзи на паливні брикети.

Схожі новини:

26.02.2024

Озимі радують свом станом аграріїв

О, як це було з погодою на фініші лютого! Так, маю для тебе круті новини:...

Детальніше

26.02.2024

Лідер виробництва молока та сухого козеїну

О, ти чув про “Молокію”, що в Тернопільській області. Вони займають п’яте місце з виробництва...

Детальніше

26.02.2024

Малий і середній бізнес братимуть дешевше кредит

“Ощадбанк” та міська рада Вінниці вирішили продовжити свою співпрацю на 2024 рік. Вони вирішили допомагати...

Детальніше