Выбор рубрики

Пайовикам не доведеться платити додатковий податок

31.07.2020

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики затвердив доопрацьований законопроєкт № 3131-д про виведення української аграрної сфери з «тіні».

 

Положення законопроєкту № 3131 про введення поставленого податкового зобов’язання для аграріїв викликали бурхливе обговорення в експертних і політичних колах. Було багато різного роду побоювань і маніпуляцій про те, що для аграріїв придумали новий податок. Щоб зняти всі проблемні питання комітет розглянув доопрацьовану версію законопроєкту 3131-д.Закон вводить поставлене податкове зобов’язання для великих і середніх аграріїв. Після перехідного періоду воно становитиме 4,5% від нормативної грошової оцінки — 1215 грн на гектар, для дрібних сільгоспвиробників, ФОП і сімейних ферм всього 2% — 540 грн за га.
Поставлене податкове зобов’язання — це не додатковий податок, а сума, з якою порівнюються вже сплачені податки. У неї входить земельний податок, податок ФОП, податок на доходи фізичних осіб, єдиний соціальний внесок. І тільки в тому випадку, якщо сума сплачених податків за рік на гектар менше, різницю потрібно виплатити в місцевий бюджет.
Сьогодні податкове навантаження на аграріїв, які працюють в «білу», забезпечують робочі місця і платять своїм працівникам офіційну зарплату, становить близько 2 тис. грн з гектара. Закон 3131-д їх просто не торкнеться.
Крім того, для дрібних сільгоспвиробників протягом 2 років буде діяти пільговий період, для середніх і великих аграріїв ставка буде підвищуватися кілька років, і лише до 2024 року досягне рівня 4,5%.
Дія закону стосується тільки ділянок від 1 га і не поширюється на власників городів та присадибних ділянок, а також паїв, які знаходяться в офіційній оренді.

Похожие новости:

12.07.2021

Масштабная поддержка фермеров от Евросоюза.

Евросоюз согласовал реформы системы сельскохозяйственных субсидий внутри блока. Они направлены на защиту малых ферм, а также окружающей среды.
После почти трех лет попыток утвердить общую сельскохозяйственную политику ЕС,

Подробнее

04.07.2021

В Херсонской области построят частный грузовой порт.

Еще 3 года назад частная компания внесла  идею  и начала процедуру строительства-создания «Транспортного морского порта» общего назначения в Геническе.
Херсонской облгосадминистрации было предложено разработать детальный п

Подробнее

29.06.2021

В Японии придумали вакцину из зерновых культур.

Исследователи из Японии удивили новым видом вакцины, предназначенной для профилактики холеры.
Эта вакцина принимается перорально в виде рисовой муки и холодные температуры не являются обязательным условием для ее хранения.

Подробнее