Вибір рубрики

Перетворення дна водосховища

16.02.2024

Колись величезне Каховське водосховище з площею майже 200 тисяч гектарів було повною мірою акваторією. Але після того, як минулого літа відбулася трагедія з підривом дамби Каховської ГЕС, вода відступила, і на світ з’явилася загадкова історична місцевість Великий Луг. Ця зона зараз є справжньою головоломкою для дослідників, адже вона стала недоступною для повноцінного вивчення.

Еколог з Дніпра, Вадим Манюк, поділився своїми спостереженнями, кажучи, що навіть молоді дерева, що з’явилися там за перший рік, з весни обіцяють пишно вкритися зеленню. Він запевняє, що великої повені навесні не буде, але це створить умови для розвитку нової, багатої екосистеми.

За його словами, невдовзі ми станемо свідками прибуття нових видів птахів, а також збільшення кількості наземних комах та безхребетних. Це свідчить про те, що природа поступово відновлюється, розвивається і стає ще різноманітнішою.

І ще більше – якщо залишити цю територію на самоті природи, то через десятиліття там можуть з’явитися повноцінні ліси, луки і різноманітні водойми, перетворивши це місце на справжню оазу життя. Це стане не лише легенем для Європи, але й чудовим місцем для регуляції клімату.

Схожі новини:

18.04.2024

Насувається похолодання

О, чи чули ви новину? Здається, Україну чекають кілька холодних ночей. За прогнозами синоптиків, у...

Детальніше

18.04.2024

Чарівна квітка на тарільці

О, ви знаєте, як виглядають ваші улюблені страви? А тепер уявіть, як би вони виглядали...

Детальніше

18.04.2024

Подарунки за покупки

Ukravit, відомий виробник засобів захисту рослин і мікродобрив, запускає круту Програму лояльності для аграріїв. Так,...

Детальніше