Вибір рубрики

Персики замість яблук

15.05.2024

Цієї весни у Буковині садівники мали щастя — травневі заморозки їх обійшли стороною. Михайло Телешецький, який має сад у Дністровському районі, каже, що хоча ночами і було прохолодно, до мінусів температура не опускалася, тож великих втрат не було. Насправді, на 95% їхніх насаджень заморозки ніяк не вплинули. Таке пощастить не кожному, правда?

Михайло застерігає, що хоч морози поки що відступили, до 20 травня ще можуть бути сюрпризи. Але основна небезпека для садів цього сезону — це град. Ця халепа може статися в будь-який момент літа, навіть у жовтні, коли вже пора збирати урожай.

Цієї весни яблучний урожай обіцяє бути кращим, ніж торік. Михайло каже, що бджоли добре порпалися, і яблучні сади дали хорошу зав’язь. Але як це буває, не у всіх однаково — залежить від того, як минулий рік уродив.

Зараз на Буковині продають яблука минулого року, але ціни трохи нижчі, ніж були на цей час рік тому — зараз від 12 до 16 гривень за кіло.

Тепер про тенденції: садівники з Буковини зараз рідко закладають нові сади, бо умови для отримання грантів вимагають наймати людей на постійну роботу, а роботи навколо молодих садів мало. А ось старі яблуневі сади чимало хто вирішив замінити на кісточкові — персики, абрикоси, черешні.

Михайло каже, що такий вибір зумовлений падінням цін на яблука і майже відсутнім експортом. Персики тут — це швидкі гроші: зібрав і одразу продав, без затрат на зберігання. І ще ціни: персик може коштувати до 60 гривень за кіло, а яблуко — всього 10 гривень. Так що садівники змінюють фокус — з яблук на кісточкові!

Схожі новини:

18.05.2024

Євроінтеграція у молочній галузі

Хоча в Україні споживання молочних продуктів трохи зменшилося через різні причини, наші молочні фермери не...

Детальніше

18.05.2024

Смак українського хліба

Тарас Висоцький, виконувач обов'язків міністра агрополітики та продовольства України, поділився думкою на конференції "Хлібна індустрія...

Детальніше

17.05.2024

Важливість захисту соняшника та сої

На скільки важливо дбати про наші рослини? Особливо коли мова йде про соняшник та сою....

Детальніше