Вибір рубрики

Поле чекає на бавовник

05.04.2024

На Одещині вирішили спробувати вирощувати бавовник. Так, саме той, з якого виробляють улюблені джинси та футболки. Історія розпочалася з семінару в Одеському державному аграрному університеті, де експерти сказали, що у Бессарабії зараз ідеальні умови для цієї культури. І це не просто так, адже з бавовники можна виготовляти порох, а це важливо для оборонного сектору. Треба всього лише 30 тисяч гектарів для того, щоб задовольнити потреби в бавовняній целюлозі.

І ще казали, що якщо висадити бавовник на зрошуваних полях, то площа потрібна буде вдвічі менша. Та ще й без поливу можна обійтися! Закони треба трохи підправити, щоб можна було захистити права власників насіння і розібратися з реєстрацією сортів.

Якщо все вийде і законодавство встигнуть оновити, то вже в кінці квітня чи на початку травня почнуть сіяти, і можливо вже цього року буде перший врожай бавовнику. А ще планують збудувати завод з виробництва сирцю, куди інвестують від 30 до 50 мільйонів доларів. На старті вироблятимуть 1,5 тисячі тонн сирцю на рік, а потім збільшать до 6 тисяч. Ось такі плани!

Схожі новини:

24.05.2024

Особливі процедури перевірок

Хлібопекарська галузь в Україні активно рухається в напрямку відповідності до європейських стандартів, що є дуже...

Детальніше

24.05.2024

Сочевиця стає популярною

Сочевиця стає дедалі популярнішою на світових ринках! Завдяки великому врожаю в Канаді та зростанню споживання,...

Детальніше

24.05.2024

Виклики виробникам хліба

Українські хлібопекарі зіштовхуються з цілою низкою викликів, які впливають на виробництво хліба. Одна з головних...

Детальніше