Вибір рубрики

Полтавські сири на ринку

10.04.2024

У ФГ «Фортуна-2015», що розташоване в Полтавській області, вирішили зайнятися справою, новою для себе, але такою звабливою — сироварінням. Катерина Скрильник, співвласниця господарства, поділилася, що у них на обійсті мешкає 82 корови, з яких 24 — дійні. І вони мають амбітний план переробляти молоко власними силами. Як каже Катерина, до сироваріння вони підійшли дуже серйозно, навіть обладнання для цього придбали за підтримки міжнародних грантів.

Вона з усмішкою розповідає, що не лише обладнання важливе для якісного сиру, а й що їсть корова. Залежно від корму, молоко може змінювати навіть колір! А ще вона підкреслює, що багато білка та протеїну не завжди добре для корови, важлива балансована дієта з достатньою кількістю клітковини.

Щоб молоко було найвищої якості, в «Фортуні-2015» вони відправляють його на перевірку в лабораторію у Полтаві і навіть беруть маститні проби під час кожного доїння. Але, як каже Катерина, усе це тільки початок їхнього шляху в сироваріння. Вона розповідає, що зараз середній надій молока становить 12-16 літрів на день з однієї дійної корови. Фермери активно займаються племінною роботою, купуючи худобу різних порід і розвиваючи власне поголів’я.

У «Фортуні-2015» не лише працьовиті люди, а й справжні піонери у світі сироваріння, готові до викликів і нових досягнень!

Схожі новини:

18.05.2024

Євроінтеграція у молочній галузі

Хоча в Україні споживання молочних продуктів трохи зменшилося через різні причини, наші молочні фермери не...

Детальніше

18.05.2024

Смак українського хліба

Тарас Висоцький, виконувач обов'язків міністра агрополітики та продовольства України, поділився думкою на конференції "Хлібна індустрія...

Детальніше

17.05.2024

Важливість захисту соняшника та сої

На скільки важливо дбати про наші рослини? Особливо коли мова йде про соняшник та сою....

Детальніше