Вибір рубрики

Поля будуть зеленими, а ставки чистими

07.03.2024

20 мільйонів гектарів наших земель жадають відновлення, а наші водойми просто кличуть за допомогою! Але не все так безнадійно, бо у нас є люди, які вже крутять мозками, як це все виправити. Так, група розумників з «Українського товариства ґрунтознавців та агрохіміків» під крилом Програми USAID взялись за справу. Вони придумали, як мул та донні відкладення можна використати, щоб наші поля знову були буйні, а ставки – чисті, як сльоза.

Вони кажуть, що це не тільки вдихне життя в землю, але й принесе державі купу грошенят, мовляв, аж до 26 мільярдів гривень! Та й ще й вода у нас буде чистішою, а рибки – щасливіші.

А якщо серйозно, то донні відкладення з наших 40 000 ставків можуть стати справжнім скарбом для аграріїв. У цьому мулі стільки корисного для землі, що аж самі бджоли заздрять. Тільки уявіть, з кожної тонни мулу можна отримати стільки живильних речовин, як і з гною, а то й більше!

Так, кажуть, що всього цього добра вистачить не тільки на відновлення пошкоджених земель, а й на збагачення тих, що поки що цілі. Але тримати руку на пульсі треба, бо якість цих донних відкладень має бути на вищому рівні.

Так от, час від часу круті науковці виходять з ідеями, які можуть насправді змінити гру. І ця історія з мулом і ставками – яскравий приклад того, як можна зробити дві добрі справи одним махом: і поля відновити, і воду очистити. Треба тільки за справу взятися!

Схожі новини:

18.04.2024

Насувається похолодання

О, чи чули ви новину? Здається, Україну чекають кілька холодних ночей. За прогнозами синоптиків, у...

Детальніше

18.04.2024

Чарівна квітка на тарільці

О, ви знаєте, як виглядають ваші улюблені страви? А тепер уявіть, як би вони виглядали...

Детальніше

18.04.2024

Подарунки за покупки

Ukravit, відомий виробник засобів захисту рослин і мікродобрив, запускає круту Програму лояльності для аграріїв. Так,...

Детальніше