Вибір рубрики

Поради іще до початку посіву

07.03.2025

Якщо займаєшся агробізнесом, то варто звернути увагу на нішеві культури, які краще витримують посуху – наприклад, сорго чи просо. Але тут є нюанс: ці культури не мають стабільного ринку збуту. Тому перш ніж засівати поля, експерти радять спершу знайти покупця, а вже потім вирощувати.

Ще один важливий момент – правильний підхід до норм висіву. Врожайність більшості культур (окрім ріпаку та сої) залежить не від продуктивності кожної окремої рослини, а від їх загальної кількості. Головний обмежувальний фактор – це волога. Тому перед посівною варто перевірити, скільки вологи накопичилося у ґрунті. Для цього радять проводити аналіз: на півдні – на початку березня, у центральних та північно-західних регіонах – у другій половині березня. На основі цього коригують норму висіву, кількість добрив та інші параметри технологічного процесу.

Азот, хоч і корисний, має підступну властивість – він зв’язує вологу. Якщо внести забагато азотних добрив, рослини можуть просто не отримати необхідної вологи. Те ж саме стосується стартових добрив із фосфором – варто слідкувати за сольовим індексом, щоб не зашкодити молодим корінцям.

Соняшник – культура витривала, але якщо засівати ним 100% площ кілька років поспіль, можна створити серйозні проблеми. Якщо посадити лише соняшник – і вже через рік понад 90% посівів будуть уражені склеротинією. Така ситуація може позбавити фермерів урожаю на 5-7 років вперед! Соняшник виснажує глибокі шари ґрунту, тому чергування культур – це не просто рекомендація, а стратегія, яка допоможе підтримувати землю у хорошому стані.

Отже, головне – думати наперед, обирати культури з урахуванням кліматичних умов, перевіряти рівень вологи в ґрунті, не перестаратися з добривами і не забувати про сівозміну. Це дозволить не лише отримати хороший урожай, а й уникнути проблем у майбутньому.

Схожі новини:

15.03.2025

Чисте поле – запорука гарного врожаю

Соняшник, кукурудза та соя – справжні зірки українських полів! Щороку вони займають величезні площі, і...

Детальніше

14.03.2025

Затінок і волога для огірочків

Якщо хочете, щоб ваші огірочки почувалися комфортно навіть у спеку, подбайте про тінь та вологу!...

Детальніше

13.03.2025

Студенти вирощують овочі для шкіл

У Хмельницькому при Вищому професійному училищі №11 збудували сучасну теплицю, де студенти вчаться вирощувати овочі....

Детальніше