Вибір рубрики

Пошкодження зон росту посівів

13.05.2024

Після майже двотижневої спеки, зниження температур протягом останнього тижня викликало деякий стрес у рослин озимих, ранніх ярих зернових та зернобобових культур. Про це йдеться в аналітичній довідці НААН, опублікованій на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства.

За інформацією Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН, станом на 8 травня озима пшениця, яка перебувала у фазі “поява останнього прапорцевого листка”, та ранні зернові культури не зазнали пошкоджень. Водночас, частка пошкоджених сходів кукурудзи та сої ранніх строків сівби становила 3-5%.

За даними Інституту рослинництва імені В. Я. Юр’єва НААН, зниження температур 8-9 травня до 3-4°С, а місцями і до мінусових значень, може негативно вплинути на озимі культури. Це може спричинити пошкодження зон інтеркалярного росту пагонів, основи та верхівки конусу росту або навіть сформованого колоса, а також порушити розвиток генеративної сфери рослин, що згодом може призвести до череззерниці, пошкодження колоса та зменшення продуктивності рослин.

Вчені інституту радять провести повний моніторинг посівів для визначення стану провідникових судин рослин, які живлять колос, та оцінити життєздатність колоса та його елементів.

Схожі новини:

20.05.2024

Соняшниковий шрот у Китаї

У квітні цього року експорт соняшникового шроту з України стрибнув вгору, демонструючи майже 560 тисяч...

Детальніше

20.05.2024

Майбутнє українського агроекспорту

Що стосується майбутнього українського агроекспорту до ЄС, то тут важливу роль зіграють червневі вибори до...

Детальніше

20.05.2024

Тепличний досвід європейців

На Чернігівщині фермери вже не бояться травневих заморозків, бо мають нові теплиці! Це стало можливим...

Детальніше