Вибір рубрики

Проблема полів в ущільненні ґрунту

15.03.2024

За словами Клінта Харрісона з armprogress.com, велика частина проблеми полягає в сучасній сільськогосподарській техніці. Трактори, зерновози, комбайни стають все більшими та важчими. І хоч технології шин і гусениць постійно вдосконалюються, ущільнення ґрунту все одно залишається великою проблемою.

Ущільнення, особливо на глибині до 20 см, може сильно вплинути на врожай. Вода повільніше доходить до коренів рослин, а на поверхні утворюється тверда кірка, що заважає проростанню насіння. Це ще й збільшує ризик вимивання поживних речовин і, як наслідок, ерозії та пересихання в жарку погоду. Не кажучи вже про те, що мікроорганізми в ґрунті теж страждають через менше повітря і простору для життя.

Так що ж робити? Один із варіантів — контрольований рух. Це означає, що треба намагатися мінімізувати кількість проходів техніки по полю і, по можливості, їздити по тих самих слідах. Дослідження показали, що 85% ущільнення відбувається під час першого проходу техніки.

Інший варіант — використовувати покривні культури, такі як овес, червона конюшина або олійна редька. Овес допомагає збагатити ґрунт органічною речовиною, червона конюшина відома як супербудівельник ґрунту, а олійна редька з її довгим коренем допомагає боротися з ущільненням, дозволяючи наступним культурам краще вкорінюватися.

І, хоча виклики з ущільненням ґрунту можуть здатися складними, є чимало способів, які допоможуть фермерам зберегти свої поля родючими і продуктивними.

Схожі новини:

20.04.2024

Для любителів сала

Зараз розкажу про те, як речі маються із салом в Україні! Тетяна Попович з оптового...

Детальніше

20.04.2024

Мій улюблений шоколад

На Закарпатті є така крафтова шоколадна майстерня SoYKa chocolate, і вони випустили новинку, яка просто...

Детальніше

20.04.2024

Мед від крафтової виноробні

Під Києвом є така крафтова виноробня, яка не просто виробляє чудове вино, а й вирішила...

Детальніше