Вибір рубрики

Реформування рибного господарства

25.04.2024

Знаєте, як наша рибальська галузь тримається стійко навіть у непрості часи? Заступник Міністра аграрної політики України Віталій Головня нещодавно поділився цікавими новинами під час форуму, де говорили про реформування рибного господарства. Виявляється, незважаючи на всі виклики, включно з повномасштабним вторгненням, наші аграрії не лише вирощували рибу, але й важливо впливали на економіку країни.

У 2022 році вони виростили понад 15 тисяч тонн риби! І хоча ціни на корми зросли, а постачання іноді були складними, вони все одно забезпечили нас важливими продуктами харчування. І це не все: за даними міністерства, оборот у рибній галузі тепер перевищує мільярд гривень!

З впровадженням реформ і аукціонів на платформі «Прозоро. Продажі», учасники ринку внесли великий вклад у держбюджет — аж 101 млн грн податків за використання водних біоресурсів у минулому році. Це круто, правда? А річне споживання риби в Україні складає 13,7 кг на людину, що, звісно, нижче світового середнього, але ми маємо потенціал для зростання.

Також цікаво, що у галузі активно працюють над відповідністю європейським стандартам. Вже проаналізовано сотні законодавчих актів ЄС, і більшість з них наші правила вже відповідають європейським нормам. Виглядає, що українська рибальська галузь на правильному шляху!

Схожі новини:

18.05.2024

NASA Harvest дозволяють бачити з космосу

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» разом з космічними агентами з NASA Harvest вирішили покращити аналітику...

Детальніше

18.05.2024

Євроінтеграція у молочній галузі

Хоча в Україні споживання молочних продуктів трохи зменшилося через різні причини, наші молочні фермери не...

Детальніше

18.05.2024

Смак українського хліба

Тарас Висоцький, виконувач обов'язків міністра агрополітики та продовольства України, поділився думкою на конференції "Хлібна індустрія...

Детальніше