Вибір рубрики

Рентабельність сільськогосподарських культур

05.02.2024

У Кіровоградській області фермерам зараз не дуже легко. Війна вплинула на багато сфер життя, включаючи сільське господарство, рентабельність сільгоспкультур там знизилася вп’ятеро.

Серед усіх культур, які там вирощують, соя виявилася найприбутковішою, а кукурудза, на жаль, опинилася на протилежному боці списку.

Валерія Фурманова, керівник обласного департаменту агропромислового розвитку, запевняє, що попри всі труднощі, збиткових культур на Кіровоградщині немає. А ось що вона каже: у 2023 році рентабельність кукурудзи становила всього 1,7% через ціну та складнощі зі збутом.

Аналітик Світлана Литвин пояснює, що на ситуацію вплинули не тільки військові дії, але й світові тренди, зокрема зниження цін на зернові та олійні культури. А ще вона згадує про високі витрати на експортну логістику, які змушують українських фермерів отримувати менше, ніж їхні колеги в Європі.

Українські аграрії стикаються з викликами, але продовжують триматися. Вони намагаються адаптуватися та знаходити способи виживати в нових умовах. І хоча випробування не з легких, важливо пам’ятати про стійкість та винахідливість наших фермерів.

Схожі новини:

16.06.2024

Банани не тільки їстівні

Швейцарська модна компанія QWSTION оголосила про справжній прорив у веганській моді. Вони взялися за співпрацю...

Детальніше

16.06.2024

Казкові заморожені млинці

Волинський виробник органічної молочної продукції "Старий Порицьк" здивував всіх новими пунктами в своєму меню: замороженими...

Детальніше

16.06.2024

Перші гриби цього літа

А ось і свіженькі новини прямо з лісів України! Перші гриби вже з'являються, і це...

Детальніше