Вибір рубрики

Родючість чорноземів можна відновити

01.03.2024

За останні сто років ми трохи занапастили наш багатющий чорнозем, так що зараз треба включати голову, щоб не допустити його подальшої деградації. Науковці кажуть, що кожного року ми втрачаємо 15 тонн чорнозему з гектара, уявляєте?

Але тут є хлопці, які застосовують таку штуку, як нульовий обробіток ґрунту, або як їх ще називають «ноутільщики», і вони мають чудові результати! Наприклад, Михайло з Київщини вже 17 років не пускає плуг на свої поля і говорить, що вміст гумусу в його ґрунті збільшився з 2,7% до 4,35%. Він каже, що зараз не час гнатися за рекордними врожаями, а треба думати про відновлення ґрунтів.

І Андрій з Дніпропетровщини теж у цій темі. Він вже 20 років не вносить хімію на свої поля, крім страхових гербіцидів, і каже, що проблем з вирощуванням культур у нього не виникає. Його рослини здорові, стійкі до всього: і до сухості, і до морозів, і до шкідників.

Так що, друзі, мабуть, пора нам всім задуматися про те, як ми обробляємо свої поля. Може, варто піти шляхом цих розумних аграріїв і дати нашим ґрунтам шанс на оновлення?

Схожі новини:

18.04.2024

Насувається похолодання

О, чи чули ви новину? Здається, Україну чекають кілька холодних ночей. За прогнозами синоптиків, у...

Детальніше

18.04.2024

Чарівна квітка на тарільці

О, ви знаєте, як виглядають ваші улюблені страви? А тепер уявіть, як би вони виглядали...

Детальніше

18.04.2024

Подарунки за покупки

Ukravit, відомий виробник засобів захисту рослин і мікродобрив, запускає круту Програму лояльності для аграріїв. Так,...

Детальніше