Вибір рубрики

Розвитку сектору геопросторової інформації

13.05.2024

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру спільно з Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA) працює над Проєктом з розвитку потенціалу використання національної інфраструктури геопросторових даних.

За повідомленням Держгеокадастру, Японське агентство підтримує зусилля з реформування та розвитку сектору геопросторової інформації. Проєкт, який триватиме до 28 лютого 2025 року, має на меті створення належних умов для функціонування національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД), розширення її використання у різних сферах, підвищення кваліфікації представників галузі та користувачів геопросторової інформації, впровадження міжнародного досвіду та реалізацію технічних інструментів для підтримки управлінських рішень.

У рамках проєкту було створено:
– 71 номенклатурний аркуш цифрових топографічних карт масштабу 1:10 000 для міст Одеса (167 км²), Миколаїв (258 км²) та Херсон (68 км²);
– 104 номенклатурних аркуші цифрових топографічних карт масштабу 1:25 000 для частини території України площею близько 8732 км².

Ці карти передано до Державного картографогеодезичного фонду України, і ними можуть користуватися інші державні органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. У майбутньому, після відкриття публічного доступу до національного геопорталу НІГД, зазначені матеріали стануть доступними широкому колу користувачів.

Станом на березень 2024 року Японія передала Україні майже 400 одиниць обладнання, зокрема серверне програмне забезпечення, квадрокоптери, комплекти джерел безперебійного живлення, ліцензії на програмне забезпечення, сервери, графічні робочі станції та програмне забезпечення для дронів.

Схожі новини:

18.05.2024

NASA Harvest дозволяють бачити з космосу

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» разом з космічними агентами з NASA Harvest вирішили покращити аналітику...

Детальніше

18.05.2024

Євроінтеграція у молочній галузі

Хоча в Україні споживання молочних продуктів трохи зменшилося через різні причини, наші молочні фермери не...

Детальніше

18.05.2024

Смак українського хліба

Тарас Висоцький, виконувач обов'язків міністра агрополітики та продовольства України, поділився думкою на конференції "Хлібна індустрія...

Детальніше