Вибір рубрики

Ринок насіння має зростати

08.03.2024

Сьогоднішні новини про ринок насіння свідчать про те, що Україна має багатющий арсенал сортів рослин, але стикається з певними викликами у виробництві насіння. Член-кореспондент НААН України Олександр Захарчук під час обговорення на тему “Ринок насіння: виклики та перспективи” поділився вражаючими цифрами: загалом ми маємо 10183 сорти усіх культур, з яких 4446 — це наша українська селекція. Однак виробництво насіння в останні роки суттєво зменшилося, особливо відчутно це на зернових і олійних культурах.

З одного боку, в Україні зафіксовано зменшення посівів кукурудзи під час війни, але з іншого — саме насіння цієї культури виробляється в найбільших обсягах. Цікаво, що в цьому контексті 2022 року українська селекція кукурудзи склала 15,7 тис. т проти 98,9 тис. т іноземної. Окрім цього, витрати на постачання насіння українським аграріям минулого року склали майже $1 млрд, де найбільш популярними були насіння кукурудзи, соняшника та ріпаку. Серед лідерів ринку — відомі міжнародні компанії, але приємно відзначити, що у топ-10 також увійшла українська компанія “МАЇС”, що пропонує власні сорти та гібриди кукурудзи.

Таким чином, попри усі виклики, наші аграрії та науковці продовжують працювати над тим, щоб українське сільське господарство залишалося конкурентоспроможним і могло пропонувати ринку якісне насіння власної селекції.

Схожі новини:

18.04.2024

Насувається похолодання

О, чи чули ви новину? Здається, Україну чекають кілька холодних ночей. За прогнозами синоптиків, у...

Детальніше

18.04.2024

Чарівна квітка на тарільці

О, ви знаєте, як виглядають ваші улюблені страви? А тепер уявіть, як би вони виглядали...

Детальніше

18.04.2024

Подарунки за покупки

Ukravit, відомий виробник засобів захисту рослин і мікродобрив, запускає круту Програму лояльності для аграріїв. Так,...

Детальніше