Вибір рубрики

Ринок продажу землі

24.04.2024

Схоже, перші три місяці роботи ринку землі в Україні для юридичних осіб пройшли без особливих сенсацій. Хоча багато хто побоювався, що землю почнуть масово скуповувати, наразі це залишається лише побоюванням. Звісно, висновки робити зарано, адже ринок землі пройшов через чимало випробувань: від обмеженого запуску та військових дій до логістичних проблем і фінансових труднощів аграріїв.

Цікаво, що, незважаючи на можливість купувати значні площі, великі агрохолдинги продовжують віддавати перевагу оренді, не прагнучи до розширення через прямі купівлі. Так, наприклад, у «ТАС Агро» зазначають, що нові правила мало вплинули на їхню діяльність, адже основна маса земель все одно перебуває в оренді. І хоча деякі орендодавці все ж захотіли продати свої паї, масового явища це не стало.

Цікаво також, що дані показують невелику активність у продажах землі — бізнес лише на початку шляху вивчає можливості ринку, і значні угоди ще попереду. І як нагадують експерти, не варто сприймати ситуацію однозначно, адже правила гри тільки починають формуватися, і ринок обіцяє бути динамічним і цікавим.

Схожі новини:

18.05.2024

Смак українського хліба

Тарас Висоцький, виконувач обов'язків міністра агрополітики та продовольства України, поділився думкою на конференції "Хлібна індустрія...

Детальніше

17.05.2024

Важливість захисту соняшника та сої

На скільки важливо дбати про наші рослини? Особливо коли мова йде про соняшник та сою....

Детальніше

17.05.2024

Рекорд із експорту лохини

У 2023 році Україна встановила рекорд, експортувавши понад 4 тисячі тонн свіжої лохини на зовнішні...

Детальніше