Вибір рубрики

Сади Сумщини і Миколаївщини у морози

06.02.2024

Давайте поговоримо про наших зелених друзів, які зараз сплять під снігом. У третій декаді січня, згідно з даними Українського гідрометцентру, наші зимуючі культури в Україні впевнено переживали зимовий спокій.

Температура ґрунту десь на глибині, де зазвичай “сплять” вузли кущіння наших озимих культур та багаторічних трав, опустилася лише до мінус одного-шести градусів Цельсія. Це виявилося значно вище за ті температури, які могли б їх заморозити.

Але ось що цікаво: у Сумській області на деяких полях утворилася така собі льодяна кірка товщиною 13 мм, яка покрила аж 80% поля. А в Миколаївській області, де теж була льодяна кірка, їй вже прийшов кінець.

Після того, як температура повітря опустилася до мінус 15-25 градусів, метеостанції провели такий собі експеримент з відрощуванням гілок плодових культур. І виявили, що в Сумській та Миколаївській областях морози пошкодили від 1 до 7% квіткових бруньок і від 2 до 5% листкових. Так, це не найкращі новини, але зате ми знаємо, що природа завжди дає нам шанс на відновлення.

Схожі новини:

18.06.2024

М’ясні породи корів

Ось що цікавого розповів Олександр Буднік про "Агрікор Холдинг" з ГК "Агрейн". У них є...

Детальніше

18.06.2024

Хімічні і біологічні способи захисту

Привіт! Ось що цікавого розповів Олександр Мороз, головний агроном підприємства "Терезине", на одному з аграрних...

Детальніше

18.06.2024

Експорт соняшникового шроту

За останні дев'ять місяців Україна відзначилася неймовірним експортом соняшникового шроту — майже 3,8 мільйони тонн,...

Детальніше