Вибір рубрики

Сезонні працівники садівників

20.01.2024

Садівники Вінниччини звернулись до Мінагрополітики з пропозиціями щодо оптимізації кількості робочих місць постійних та сезонних працівників для реалізації грантової програми розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства.

Відповідне звернення, яке є у розпорядженні AgroPortal.ua, підписали представники 21 господарства.

Садівники зазначають, що провідні науковці країни працювали над розробкою науково аргументованих норм залучення сезонних та постійних працівників. Їхні висновки були подані до міністерства.

Крім того, вони неодноразово звертали увагу спеціалістів Мінагрополітики на необхідність вдосконалення п.16 постанови КМУ №738 від 21.06.2022 р., яким передбачено створення 250 нових робочих місць сезонних працівників під час вступу саду у фазу товарного плодоношення, але не пізніше п’ятого року після висадки насаджень. У разі порушення цієї вимоги отримувач гранту повертає частину коштів або має сплатити штраф до вступу саду в плодоношення і працевлаштування сезонних працівників, що є нелогічним.

За словами керівників садових господарств, зміни у заначені постанові КМУ дадуть можливість більшості малих та середніх агропідприємств скористатися цією грантовою програмою.

За матеріалами AgroPortal

Схожі новини:

24.06.2024

Сови знищують гризунів

У Японії, де фруктівництво є дуже прибутковою справою, фермери знаходять розумні шляхи боротьби з гризунами,...

Детальніше

24.06.2024

Жнива озимого ячменю розпочато раніше

Компанія «Контінентал Фармерз Груп» радісно повідомляє про старт збору врожаю озимих культур. Все почалося з...

Детальніше

24.06.2024

Яка вартість малини для заморозки

В Україні заморожувальники малини вже оголосили перші ціни на закупівлю цієї ягоди, хоча сезон оптових...

Детальніше