Вибір рубрики

Шкідники збільшили свою кількість

13.05.2024

Наприкінці квітня зниження температур та дощова погода дещо стримували поширення шкідників у посівах польових культур та багаторічних насаджень. Однак, з підвищенням температурних показників, умови для їх розмноження та поширення стали значно сприятливішими.

Фахівці з Ukravit рекомендують господарствам проводити регулярний моніторинг полів та насаджень і за потреби застосовувати відповідні інсектициди.

Олександр Мигловець, керівник департаменту агротехнологій компанії Ukravit, зазначає, що головна зброя агронома у весняний період — це регулярний моніторинг полів та багаторічних насаджень і проведення за його результатами інсектицидних обприскувань. Зі стабільним підвищенням температур важливо тримати ситуацію зі шкідниками під контролем.

Наразі зернові культури страждають від різноманітних шкідників, таких як клоп шкідлива черепашка, смугасті блішки, злакові попелиці та мухи, хлібні п’явиці, цикадки. Кореневу систему культур пошкоджують личинки ґрунтових шкідників. У молодих посівах соняшнику поширюються попелиці та довгоносики. У плодових насадженнях масово шкодять садові довгоносики, листокрутки та сисні шкідники; триває вихід та розселення оленки волохатої. І це лише частина проблем — всі культури більшою чи меншою мірою пошкоджуються шкідниками, і прогнозується, що зі стабілізацією температурного режиму ситуація погіршиться.

Для контролю поширених шкідників Олександр Мигловець рекомендує використовувати контактно-системний інсектицид Венон, що містить клотіанідин і альфа-циперметрин. Це поєднання забезпечує швидкий нокаут-ефект і тривалий період захисної дії проти комплексу сисних та листогризучих шкідників (зокрема тих, які стійкі до піретроїдів) і попереджує появу у них резистентності.

Клотіанідин блокує постсинаптичні холінергічні рецептори, викликаючи надмірне перезбудження нервових клітин, а альфа-циперметрин порушує проникність клітинних мембран і інгібує натрієві канали, що призводить до сильного нервового перезбудження і загибелі шкідників.

На зернових культурах Венон ефективно контролює клопа шкідливу черепашку, попелиць, трипсів, хлібних жуків, злакових мух. На соняшнику — совок, довгоносиків, клопів, попелиць. У плодових насадженнях препарат справляється з яблуневим пильщиком, трипсами, попелицями, плодожерками, листовійками та іншими шкідниками. Препарат також буде корисним для боротьби зі шкідниками ріпаку, овочевих, кукурудзи та інших культур.

Схожі новини:

24.05.2024

Особливі процедури перевірок

Хлібопекарська галузь в Україні активно рухається в напрямку відповідності до європейських стандартів, що є дуже...

Детальніше

24.05.2024

Сочевиця стає популярною

Сочевиця стає дедалі популярнішою на світових ринках! Завдяки великому врожаю в Канаді та зростанню споживання,...

Детальніше

24.05.2024

Виклики виробникам хліба

Українські хлібопекарі зіштовхуються з цілою низкою викликів, які впливають на виробництво хліба. Одна з головних...

Детальніше