Вибір рубрики

Соняшник для України

30.03.2024

Соняшник для України — це не просто квітка, яка красиво дивиться на сонце, а справжня зірка аграрного сектору! Він є стратегічно важливою культурою та займає чималеньку частку — аж 65% від усіх олійних культур, що ми вирощуємо. Україна в цьому ділі — справжній чемпіон, бо майже половина всього світового експорту соняшникової олії — це наша заслуга.

Наш соняшник може на багато більше, ніж ми отримуємо. Ми використовуємо лише близько 50% його біологічного потенціалу. Раніше вважали крутою врожайність в 1,8–2 тонни з гектара, а зараз, завдяки новітнім технологіям, можна витягнути і 3,0-3,8 тонни, а в деяких господарствах навіть більше — до 5,5-6,2 тонни!

Соняшник — це така рослина, що жадає поживних речовин як мале дитя солодощів. Спочатку він росте ніби за сценарієм повільного кіно, але його коренева система розвивається швидше, ніж сама рослина, і це дуже важливо. Бо саме корені та їхнє здоров’я визначають, як багато ми зберемо соняшників на врожай.

Коли соняшник досягає фази 2-3 пар листків: тут уже починається активний розвиток листків і головного кореня. А в період цвітіння коріння може досягати глибини в півметра! Коли рослина готується цвісти, починається найбільш відповідальний момент для підживлення, бо саме зараз закладається майбутній урожай. Саме в цей період соняшник найбільше потребує води та поживних речовин. Хороше підживлення та зволоження — запорука того, що з поля ми заберемо максимум.

Схожі новини:

20.04.2024

Для любителів сала

Зараз розкажу про те, як речі маються із салом в Україні! Тетяна Попович з оптового...

Детальніше

20.04.2024

Мій улюблений шоколад

На Закарпатті є така крафтова шоколадна майстерня SoYKa chocolate, і вони випустили новинку, яка просто...

Детальніше

20.04.2024

Мед від крафтової виноробні

Під Києвом є така крафтова виноробня, яка не просто виробляє чудове вино, а й вирішила...

Детальніше